Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Banka Kredilerini Tek Bankada Birleştirme

Bankalardan alınmış olan kredi borçlarının bir araya getirilerek sadece bir bankaya borçlanmanın olması mümkündür. Bunun için kredilerin tek bir çatı altında toplanacağı banka ile irtibata geçmek gerekmektedir. Bu bankaya gerekli kredilerin aktarılabilmesi için ilk olarak EFT işlemlerinin yapılması gerekir. Para transferi işlemlerinin yapılmasının ardından gerekli evrakların bankaya teslim edilmesi gerekir. Bu sayede tek bir bankaya borçlanmak mümkündür.

 

Borç Transfer İşlemleri

Bankalar kredilerin tek bir kredi altında toplanması durumunda birtakım faiz ve vade indirimleri de yapabilmektedir. Bu belgelerin içerisinde gelir belgesini gösteren maaş bordosu, aile bireylerinin gelir belgesi, mal varlığını gösteren tapu belgesi gibi belgeler gerekli olabilmektedir. Aile bireylerinin tapu belgeleri de bankalara bildirilmek suretiyle kredilerin tek bir noktada toplanması mümkün olmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi

 

Banka kredilerinin gerekli işlemlerinin ardından yapılan bu süreçte gerekli olan işlemler hızlı bir şekilde para transferleri ile gerçekleşir. Bankalar için bu evrakların değerlendirilmesi ve kredi geçişlerinin sağlanması için belirli bir sürenin geçmesi gerekir. Bu sayede kredilerin tek bir bankada birleşmesi sağlanır.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 5 Kasım 2015 - 12:21:38

Benzer Konular

Yukarı Çık