Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Banka Kredi Notum Düşük Nasıl Yükseltirim?

Artık kredi notunun çok önemli olduğu bu günlerde, kredi notunuz düşük ise bankalardan kredi almak çok zordur. Çünkü bankaların baktığı ilk şey kredi notudur. Kredi notu nasıl düşük olur? Daha önce çekmiş olduğunuz krediyi yada kullanmış olduğunuz kredi kartı ödemelerinizi düzenli bir şekilde ödememişseniz kredi notunuz düşer. Eğer düzenli ödüyorsanız zaten kredi notunuz bir sorun teşkil etmez. Belki şimdi değil. Ama bir gün ev, taşıt gibi fiyatı yüksek fiyatlı bir şey almak istediğimiz zaman karşımıza kredi notu çıkacaktır. Atalarımızı bir sözü vardır; Bu gününü düşünmeyen yarınını bilemez. Siz şimdiki banka işlemlerinde olan ödemelerinizi düşünmezseniz, yarın bir gün almak istediğiniz evi, arabayı ertelemiş olursunuz. Peki düşük olan kredi notu nasıl yükseltilir?

kredi notu kaç olmalıdır

kredi notu kaç olmalıdır

İlk önce yapacağınız işlem, eğer borçlarınızı ödeme zorluğu çekiyorsanız, bankaya gidip borcunuzu tekrar yapılandırma yaparak ve vadenizi uzatarak, kendinize düzenli bir ödeme planı oluşturun. Oluşturun ki ödemeleriniz düzenli olsun. Birde kredi notunuzu düşüklüğü, hiç bir kredi kullanmadığını veya kredi kartı kullanmadığınız dan kaynaklanıyorsa, az limitli de olsa bir kredi kartı alın. Kredi notunun yükselmesi biraz da sizin bankalarla yapacağınız işlemlerin yüksekliğine bağlıdır. Yani yüksek limitli çektiğiniz bir kredinin düzenli ödemeleri size daha fazla kredi notu getirir.

Banka kredi notum ne zaman güncellenir?

Banka kredi notu her ayın ikinci haftası güncellenmektedir. Siz her zaman ödemelerinizi düzenli yapmanız her ay artışa sebep olmaktadır. Ama bu yükselme Merkez Bankasındaki oranlar ve sizin aylık yaptığınız ödeme miktarı ile belirlenmektedir. Kredi notunun kullanım alanları da ilerleyen zamanlar da genişleyecektir. Yani sadece Bankalarda karşımıza çıkmayacak. Senetli bir eşya alımınız da , ev kiralamak istediğiniz de daha bir çok alanda karşımıza çıkması beklenmektedir. Yani bizim her yerde geçen bir sicilimiz haline gelecek. Siz siz olun ödeyemeyeceğiniz krediyi, altından kalkamayacağınız kredi kartını alıp, ödeme zorluğu çekerek, taksitlerinizi aksatmayın. Daha sonra kredi notunuzu yükseltmek için çaba göstermek zorunda kalmazsınız. Ödemeleriniz konusunda ne kadar titiz olursanız, bankalardan her daim kredi çekmek veya kredi kartı alamamak gibi sorunlarınız olmaz.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 9 Mayıs 2016 - 8:00:17

Benzer Konular

Yukarı Çık