Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Banka İnternet Şubesinden internet Şifresi İle E-Devlet Giriş

Artık E-devlet şifresi almış da olsanız, almamış da olsanız, şifre almak için yorulmanıza gerek yok. Müşterisi olduğunuz bankaların internet şubesine giriş yaparken kullanmış olduğunuz internet şifresi ile birlikte, bankaların sistemi üzerinden E-devlet sistemine giriş yapabilmektesiniz. Yeni başlatılan uygulama ile artık E-devlet şifresi almanız için Postaneye kadar gidip, şifrenizi unuttuğunuzda da yeniden devamlı para vererek almanız gerek kalmadı.

İlgili: PTT Ye Gitmeden E Devlet Şifresi Alma

Bankalar da devamlı gelişen teknoloji ile güvenlik epeyce ilerlemiş durumdadır. Hemen hemen her şeyin herkeste bulunmakta olan cep telefonları ile şifrelemeye geçmesiyle birlikte güvenlik seviyesi daha da artmıştır. Telefonlar ile her işimizi hallettiğimiz bu çağda, internet bankacılığı şifresi ile E-devlete giriş yapabilmede hemen hemen her banka bu sisteme entegre edilmiş durumdadır. E-devlet şifresini unutmuş olsanız bile anlaşmalı olduğunuz bankalardan herhangi birisinden internet şubesi şifrenizi biliyor iseniz giriş yapabilirsiniz.  İnternet bankacılığı aracılığı ile bu sisteme giriş yapabilmektesiniz.

Aşağıda yer alan bankaların İnternet Şifresi İle E Devlet Giriş altyapısından yararlanabiliyorsunuz.

  • Denizbank
  • Garanti Bankası
  • Albaraka
  • Finansbank
  • ING Bankası
  • Türkiye Ekonomi Bankası
  • Yapı Kredi Bankası
  • İş Bankası

Tüm bankaların müşterileri, internet bankacılığına giriş sayfasından kullanılan internet şifresi ile e devlet sistemine gönül rahatlığı ile giriş yapabilirsiniz. Böylelikle herhangi bir başka şifreye ihtiyacınız yoktur. E-devletteki tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Adınıza açılmış davaları, mevcut bulunan borçlarınızı, maaş detaylarınızı, sigorta dökümlerinizi, belediye işlemlerinizi, araç sorgulama işlemlerinizi, vergi borçlarınızı daha bir sürü işlemlere E-devlet şifresi ile giriş yapıp sistemden görebilir, öğrenebilirsiniz. Bu sistemi kullandıkça her şey daha kolay ve hızlı bir şekilde ilerleyecektir. Yapmanız gereken İnternet Şubesinden E-Devlet e Giriş sayfasına girmeniz, bu sayfaya giriş yaptıktan sonra karşınıza yukarıda adı geçen bankaların logolarını göreceksiniz, müşterisi bulunduğunuz bankanın logosunun üzerine tıklamanız gerekmektedir. Sistemde eğer bankanız kayıtlı değil ise merak etmeyin, bu sistem bankalar her geçen gün yavaş yavaş eklenmektedir. Yakın zamanda tüm bankaların bu sistem üzerinde yer alacaktır. Ardından internet şubesine giriş yapar gibi devam ederek E-devlet kapısına giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Sistemi kullanan kişilerin E-devlet kapısı şifreleri ve kişisel bilgileri bankalar ile kesinlikle paylaşılmamaktadır. Bankalar da müşterilerinin şifrelerini, hesap şifrelerini, müşteri numaraları gibi bilgilerini E-devlet kapısı ile paylaşmamaktadır. İnternet bankacılığı sistemi üzerinden E-devlet kapısına girişi güvenli olmayan ya da çeşitli sebepler ile internet bankacılığı üzerinden girişleri kapatmak isteyen kullanıcılar E-devlet Kapısı profil alanlarında yer alana “Erişim Kısıtlamaları” butonuna tıklayarak internet bankacılığı üzerinden erişim kapatılmaktadır. Kullanıcı ”açık” butonuna tıklayıp seçeneği işaretlemediği sürece internet bankacılığı aracılığı ile sisteme giriş yapılmamaktadır.

İlgili: E-Devlet Banka Borç Sorgulama

İnternet bankacılığı aracılığı ile e-devlet kapısına giriş yapan kişiler dilerler ise E-devlet kapısı profil alanından da güvenli bir şekilde şifre oluşturabilirler. Daha sonra ise E-devlet kapısı ile girişler de de aynı bu şifreyi kullanabilirler. Banka müşterileri E-devlet kapısı kullanıcısı değilse bile İnternet Bankacılığı aracılığıyla E-Devlet kapısına giriş yaparak kullanıcı olabilmektedirler. Hakkınızdaki birçok konu ile ilgili bilgi alabileceğiniz ve her gün milyonlarca vatandaş tarafından kullanılan sistem, sizleri bir çok bürokrasi işleminden kurtaracaktır.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 13 Kasım 2016 - 3:50:24

Benzer Konular

Yukarı Çık