Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Banka Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?

Maaş alanlarımız yada bankadan kredi kullananlarımızın mutlaka adına açılmış bir banka hesapları vardır. Kimimiz sadece maaş için kullanır kimimizde sadece kredi çekildiğinde açıldığı için elini bile sürmez o hesaba ve unutulur gider.

Bir ara haberlerde çokca duymuştuk unutulan,kullanılmayan hesaplarınızı kapattırın yoksa birkaç gün sonra kapatmak için ücret alınacaktır diye. Herkes bankalara koşturarak hesaplarını kapatmışlardı.

Bankalardaki hesap kapatma prosedürü bankadan bankaya farklılık göstermez,vereceğiniz bir talimatla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak hesabınızı kapatamazsınız. İnternetten, atm den veya şubeye giderek talimat vermeniz gerekmekte.

Hesapta bakiye bulunması durumunda hesap sahibinin isteğine göre bulunan bakiye başka bir hesaba aktarılabilir ya da nakit olarak tahsil edilebilir. Hesapta bloke olması, kredili mevduat hesabından doğan borç ya da otomatik ödeme talimatı var ise blokenin kaldırılması veya otomatik ödeme talimatının iptal ettirilmesi gerekmektedir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 1 Mart 2016 - 7:50:44

Benzer Konular

Yukarı Çık