Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Banka Dışı Konut Kredisi Veren Yerler

Banka dışı, özellikle yüksek miktarda kredi almak istiyorsanız özellikle konut kredisi adı altında verilen bu kredi yerlerine başvurmalısınız. Yasal platform ilanı konut kredisi olarak gerçekleştirilmektedir. Amaç yüksek rakamlarda kredi verilmesidir. Bankalardan konut kredisi alabilmeniz için, alacağınız evin %25 elinizde bulunması gerekmektedir. Çünkü bankalar konut kredisinin %75 ini vermektedir. Mesela, alacağınız ev 200.000 TL olsun. Yani sizin elinizde 50.000TL olması gerekmektedir. Bu kadar yüksek miktarda paranız yok ise, fiyatı daha düşük evlere bakmanız gerekecektir. 150.000 TL kredi çektiğinizi farz edelim. 120 ya vadeye böldünüz. Geri ödemesi rahat 225.000 TL den az olmayacaktır. Belki de daha fazla. Aylık ödemeleriniz de 2.000 2.500 TL arasında. Bankaları konut kredi faiz oranları vade yükseldiği için fazladır. Ama bankalardan konut kredisi çekemiyorsunuz. Ya da başvurdunuz gerek kredi notunuzdan gerekse başka bir kredinizin devam ettiğinden dolayı onaylanmadıysa.

Ev sahibi olmak için beklemenize gerek yok. Orta veya büyük çaplı projeler gerçekleştiren inşaat firmalarından alabilirsiniz. İnşaat firmaları da bankalar gibi 120 ay vade ile taksit imkanları mevcut. Hatta bazı inşaat firmaları alacağınız evin peşinatı olarak %15 ler de bile satmaktadırlar. Yani bankalar gibi elinizde alacağınız evin %25 olmasına gerek yok. Ama bir tek dezavantajınız olur, oda evinize geçme süreniz biraz uzun olabilir.

Konut Kredisi Çıkartılır

Çünkü inşaat firmaları evleri yapım aşağısında satışa sunmaktadır. İnşaat bitirebilmek için nakit ihtiyaçlarını karşılamak için. Size evinize ne zaman teslim edeceklerini zaten sözleşmede yazacaklardır. Size en fazla bir veya iki yıl içinde teslim edeceğiz derler. Siz bu süre içinde tabi ki taksitlerini ödemiyorsunuz. Sadece istedikleri peşinatı veriyorsunuz.

Evinize geçtikten sonra taksitlerinizi ödeyemeye başlıyorsunuz. Yani konut alabilmek için bankalardan konut kredisi kullanmanıza gerek kalmadan istediğiniz evin sahibi olabilirsiniz. Bu tür inşaat projeleri bütün şehirlerde yapılmaktadır. Bilgisayarınızdan kendi şehrinizle ilgili olarak inşaat firmalarının iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz. Konutlarla ilgili olarak tüm detayları öğrenebilir, ne kadar zamanda evinizi teslim alabileceğiniz gibi tüm sorularınızın cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 21 Mayıs 2016 - 5:42:24

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Hamdi dedi ki:

    Acil kredi lazım bana dışındaki yerlerden kredi çekmek istiyorum

Yukarı Çık