Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Banka Dekontunu Kaybettim Tekrar Alabilir miyim?

Banka müşterilerinin bankalara giderek veya ATM ler aracılığı ile yaptıkları ödemeler neticesinde aldıkları hesap bilgileri, İsim, Soy isim, yapılan ödeme tutarı gibi bilgilerin yer aldığı dekont adı verilen kağıdın kaybolması halinde geri alınabilir mi diye bir çok kişi merak etmektedir. Bizde bu konu hakkında araştırma yaparak sizlere bu konu hakkında açıklama getirmeye çalışacağız.

banka dekontu

banka dekontu

Öncelikle banka dekontu kimi zaman tekrar hiçbir kimseye lazım olmadığından kişiler aldığı gibi çoğu zaman atmaktadır. Fakat bazı durumlarda bu banka dekontu gerekli olabilir. Kendi yaşadığım bir durum olan Üniversite harç ücreti ödeyerek aldığım dekontu okula vermek zorunluluğumuz vardı. Kaybetme ya da kaybolma durumunda ise en azından bankaya ödeme yaptığımız günü, saati bilmemiz gerekmektedir. Çünkü birçok banka bu dekontu tekrar kişiye vermemektedir. Bankadan bankaya değişen bu sistemde bazı bankalar hiçbir sorun çıkarmaksızın banka bilgilerinizi verdiğiniz de size banka dekontunun bir kopyasını verebilmektedir.

Aslı niteliğinde olan bu dekont ile yapmanız gereken işlemleri oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bir dekont kaybolması anında eğer yakınsanız banka şubesine gitmeniz doğru olacaktır. Uzak iseniz de banka müşteri numarasını arayarak konu hakkında açıklamanızı yaptıktan sonra banka müşteri hizmetlerinden böyle bir durumda dekontunuzu tekrar alıp alamayacağınız hakkında cevap alabilirsiniz.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 6 Mart 2016 - 12:45:29

Benzer Konular

Yukarı Çık