Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Banka Borcu Avukata Düşerse

Bankaların sunmuş olduğu kredi kartı, kredi ve kredili mevduat hesaplarından faydalanırken belirlenen günlerde borçlarının ödenmediği durumlarda kredi siciliniz etkilenir ancak hiçbir şekilde ödeme yapmadıysanız yasal takip başlatılır.

Yasal takip süreci başlamadan önce borçluya ulaşılır ve ödemesi için bilgilendirilir. Borç ödenmediği takdir de ilk başlatılan takip idari takiptir. Kişinin borcu olan bankaya veya kuruma ödeme yapması için zorlama aşamasıdır. Bu durumda da ödenmezse yasal takip süreci başlar. Ve bu süreçte borcun tamamını ödemeniz gerekmektedir üstelik yüksek faizlerde cabası ödemediğiniz her gün için.

Kredi ve Kredi Kartı Borcunun Avukatlık Olması

avukat

avukat

Yasal takipten kurtulmak için bankanın size vermiş olduğu tarihler arasında o borcun tamamını ödemiş olmanız gerekmektedir.

Çünkü ödemezseniz işin sonunda maaşa, evinize hatta aracınıza bile icra gelebiliyor. Borç ödense bile merkez bankasından kaydınız 5 yılda siliniyor ancak bu bankalardaki kara listeden silineceği anlamına gelmiyor.

Yasal takibe düştükten sonra kredi ve bunun imkanlardan yararlanmanız biraz zor gözüküyor.

Yani işin özeti; borcunuzu ödediğinizde yasal takip sürecinden kurtuluyorsunuz evet ama sonrasında bankaların imkanlarından yararlanmak biraz zaman gerektiriyor.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 5 Mart 2016 - 9:32:12

Benzer Konular

Yukarı Çık