Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Banka Borçları Cezaları

Bilindiği gibi nakit paraya ihtiyaç duyulduğunda kişiler bankalardan kredi çekerek durumlarını düzeltmeye çalışmaktadır. Bankalardan kredi almayı başaran kişiler bu para ile birlikte ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Kredi kartı akıllı kullanıldığı zaman ve borçları düzenli ödeyebildiğiniz zaman bu size findeks kredi notunda iyi bir puan kazandırıyor. Böyle olunca da başka bir kredi çekmek istediğinizde bankaların dikkate aldığı findeks kredi notu yüksek olduğu takdirde rahat bir şekilde kredi çekebilme şansınız oluyor. Fakat bazen işler yolunda gitmez ve siz borcunuzu ödeyemez hale gelebilirsiniz.

Banka Faizleri Ceza Olarak Ölümden Beter Ne Hapsi!

mahkum kredisi

beni hepse gönderin yeterki faizleri silin

Bankaya olan borcunuz ödenmediğinde son ödeme tarihinden sonraki 15 gün ödeme tutarı ödenme gerçekleşene kadar banka tarafından kart kullanımınız geçici olarak devre dışı bırakılır. Fakat 90 gün sonunda ödeme yapmadığınız zaman banka kart kullanımınız tamamen iptal edilmektedir. Ödeme yapmadığınız zaman idari takip süreci başlatılır ve borcunuzla ilgili bir ihtar uyarısı uygulanır.

Kredi Borcunu Ödememenin Cezası

Ödeme gerçekleşmediği zaman avukata devredilerek bankanın kendi idari takip birimleri tarafından incelenir ve yeni ödeme planı oluşturulur. Fakat borcunuz nedeni ile hapis cezası verilmemektedir.

Anayasanın 38. Maddesinin 8. Fıkrasında yer alan sözleşmeden kaynaklanan yükümlülüğün yerine getirmemesinden ötürü özgürlüğünden alı konulamayacağı belirtilmektedir. Bunun dışında kredi borcunuzu ödemediğiniz zaman kara listeye alınırsınız ve 5 yıl başka bir kredi alamama cezası verilmektedir. 

Kategori: Diğer, Genel
Yazar: Tarih: 8 Ocak 2016 - 8:44:30

Benzer Konular

Yukarı Çık