Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bana Kredi Kartı Verirler mi?

Bir bankadan kredi kartı alabilmek için aylık olarak belirli bir gelire sahip olmak gerekmektedir. Tabii bu durma devlet ve üniversiteler tarafından öğrencilere verilen öğrenci kredi kartları dahil değildir. Eğer bir yüksek öğrenim kurumunda öğrenciyseni bankaların, özellikle Ziraat Bankası’nın kredi kartı avantajlarına sahip olabilirsiniz. 500 TL ile 800 TL arasında kredi kartına sahip olabilirsiniz. Bu kredi kartlarının ödemelerini de düzenli bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Banka kredi kartı verirler mi sorusunun cevabı aslında basittir.

kredi kartı

kredi kartı

Bankaya sunacağınız bir gelir belgesi varsa ve limit olarak aylık masraflarınız ödemeleri karşılıyorsa bankalardan kredi kartlarını rahat bir şekilde alabilirsiniz. Hatta bu kredi kartlarını, internet üzerinden yapacağınız başvuru ile bile alabilirsiniz. Artık çoğu banka kredi kartı başvurularını internet şubelerinden veya sms ile cep telefonlarından alabilmektedir.

Kredi kartları bankalar tarafından kredilere göre daha kolay verilen bir üründür. Burada dikkat edilmesi gereken nokta aylık taksit oranlarının ödenmesidir. Bu nedenle alınacak olan kredi kartlarının özelliklerine, yıllık kart ücretlerinde ve alışveriş faizlerine dikkat edilmelidir.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 25 Nisan 2016 - 8:15:52

Benzer Konular

Yukarı Çık