Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Balıkçılık Kredisi Var Mı?

Balık sevmeyenimiz var mı içimizde ben çok nadir duymuşumdur balık sevmeyen birini, çok sevenlerin söylediği bir laf vardır ‘denizden babam çıksa yerim’. Balık severler beklerler avlanma yasağı kalksa da balık yesek derler. Ancak bizim soframızı süsleyen balıklar Maalesef kolay gelmiyor oraya. Balıkçıların ne zorluklarla bunları yaptığını hepimiz tv’den duymuş ve izlemişizdir. Sabah olmadan kalkılır, ağlar hazırlanır, beklenilir, ağ geri çekilir hepsi ayrı ayrı kasalanır. Balıkçılık çok getirisi olmayan ve zahmetli bir iştir. Herkesin kredi kullanabildiği günümüzde balıkçılar içinde kredi olanakları var.

balıkçılık kredisi

balıkçılık kredisi

Balıkçılık kredisi adıyla değil sağlanan krediler su ürünleri olarak geçiyor ve ikiye ayrılır. Birincisi su ürünleri avcılığı yani az önce anlattığımız balıkları avlamak ve sofralarımıza ulaştırmak. Çünkü balık avlamada iş sadece ağ ile olmuyor. Gelişen teknolojiye ayak uyduran balıkçılıkta modern balık bulucular, soğuk hava depoları malum balıklar uzun süre normal sıcaklıkta bozulurlar, ağ hatta kullanılan teknenin tadilat ve donanımına kadar bu krediyi kullanabiliyorsunuz.

İkincisi ise su ürünleri yetiştiriciliği; Bunu okuyunca hepinizin aklına alabalık çiftlikleri gelmiştir mutlaka oradaki donanımı bir düşünün havuzu, jeneratörü, kafesi her şeyiyle başlı başına büyük bir sistem bu yetiştiricilik içinde kredi kullanabiliyorsunuz. Giderlerinizin faturasının % 75 ‘ine kadar olan kısmı 60 ay vadeli kredi kullanabiliyorsunuz.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 20 Mart 2016 - 9:05:11

Benzer Konular

Yukarı Çık