Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Babam Zengin, Ölünce Öderim Diye Çok Banka Kredisi Çektim. Acaba Halim Nice Olur?

Nakit paraya ihtiyaç duyduğumuzda ilk koştuğumuz kişiler aile, akraba, eş, dostlardır. Fakat bu kişilerden de ihtiyacınızı karşılayamadığınızda yapılacak tek şey bankaya gidip bir kredi çekerek ihtiyaç ve isteklerinizi bir şekilde karşılayabilmektir. Bir çok insanın başvurduğu banka kredileri çoğu zaman hayat kurtarıcı çoğu zaman da hüsran olmuştur.

Ödeyebileceğinizden çok daha fazla miktarda bir kredi çektiğinizde haciz, kredi kapatılması gibi cezai işlemler sizleri bekler. Bazen insanlar başka bir şeylere güvenerek boyundan büyük işlere kalkışıp ödeyemeyeceği krediler çeker.

Babamdan Kalacak Miras Kredi Borçlarıma Yetmiyor.. Şimdi Ne olacak!

babam sağolsun

babam sağolsun

Örneğin; Zengin bir babanız var ve ona güvenerek oldukça yüklü bir banka kredisi çektiniz. Fakat herkes ölecek olduğu için babanızın da Allah geçinden versin vefatı söz konusu olabilir. Babanız farz edelim ki öldü peki sizin çektiğiniz krediler ne olacak. Eğer babanız öldüğünde mal varlığını size bıraktıysa bu borcu rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Fakat aile bireylerinden kimilerine bırakılan bu yüklü paralar size bırakılmadıysa işte o zaman haliniz nice olur onu inanın bizde bilmiyoruz.

Babam Paraları Yemiş Kalan Miras Sadece 120 Bin TL Kredi Borcu

Babanız zengin olduğuna göre eğer size bir miras bırakmadıysa ve size ait bir arabanız veya eviniz var ise onu satarak borcunuzu ödeme şansınız da bulunuyor. Fakat babalar arada bir küslük olmadığı takdirde çocuklarını asla zorda koymazlar. Eğer çok fazla bir kredi çektiyseniz ilk yapmanız gereken ödeyemediğinizi düşündüğünüz takdirde babanıza bu durumu açıklamaktır.

Yeterki Sen Gül Ölme Babacığım Ben Öderim Borcunu

Eğer babanız bu borcu ödemek istemiyor ise ve babanız hala sağ ise banka ile bir görüşme yaparak babanızın zengin olduğunu belirtip bu borcu babanızın zenginliğini kefil göstererek belki süresini uzatabilirsiniz. Ben derim ki siz siz olun ödeyemeyeceğiniz yükün altına girmeyin.

Ölen Kişini Kredi Kartı Borcu Silinir Mi? 

Ve kredi borcunuzu ödemek için zengin babanızın ölmesini beklemeyin. Babanız hayatta olsun ve yaşayabildiği kadar yaşasın siz babanız hayatta iken de bu borcu ödeyebilirsiniz.

Kategori: Genel, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 8 Ocak 2016 - 1:43:46

Benzer Konular

Yukarı Çık