Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Axess Temassız Kart Nasıl Kullanılır

Türkiye de yeni yende olsa temassız kart kullanımı başladı. Diğer kartlardan farklı olan özelliği sadece cihaza tutulması yeterlidir. Kartınızı alıp cihaza takarak şifre gibi klasik işlemden daha kısa süre içerisinde temassız kart ile işleminizi tamamlayabilirsiniz. Hatta kart şifresi girilmesine bile gerek duyulmuyor.

Axess kredi kartında da temassız özelliği bulunmaktadır. Akbank’a ait olan Axess temassız kart ile 50 TL ye kadar olan alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Axess temassız kart nasıl kullanılır diye bir soru oluştuysa aklınız da yamanız gereken alışveriş esnasında temassız kart kullanımı yapacağınızı söylemek. Ödeme esnasında şifre girmeden kartınızı cihaza okutup geçmeniz yeterli. Axess temassız kart harcama limitinin 50 TL ye kadar olmasının temel nedeni şifresiz işlem yapılabildiğinden güvenliği sağlamaktır. İlerleyen zamanlar da temassız kart kullanımı ülkemiz de artacaktır.

Mevcut Axess kartınızın temassız özellikli olmasını istiyorsanız 444 25 25 numaralı telefon ile müşteri hizmetlerine bağlanıp istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Axess temassız kart ile hızlı alışverişin tadını çıkarın.

Kategori: Akbank, Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 15 Kasım 2015 - 7:32:43

Benzer Konular

Yukarı Çık