Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

ATM’den Dolar veya Euro Çekilebilir Mi?

ATM’lerden birçok işlemi anında yapabiliyoruz. Para havalesi, kredi kartı borcu hatta kredi borcu ödeme ve daha nicesi fakat ATM’ den dolar veya Euro çekilebilir mi, diye sorsanız buna birkaç bankanın ATM’si dışında hayır cevabı vermek zorundayız. Belki de alt metinde sıralayacağımız bankaların dışında kalan bankaların en temel eksiklikleri de bu olabilir.

ATM’den dolar ve Euro çekebileceğimiz ilk banka; Garanti bankası, garanti bankasının her şubesinden olmasa da İstanbul ilinde 4 ayrı ATM üzerinden dolar ve Euro çekebilirsiniz. Bunun yanı HSBC bankası günlük para çekme limitinize bağlı dolar dolar ve Euro çekmenize izin vermektedir.

TEB bankası da ATM’den dolar ve Euro çekilmesine izim vermektedir. Fakat çekim işleminden önce kartınızı bankanın müşteri hizmetlerini arayarak tanımlı bir hale getirmeniz gerekiyor. Vakıfbank ATM’den dolar ve Euro çekebilirsiniz.

Nakit parada olduğu gibi dolar ve Euro da kullanabilecek ve çekebileceğiniz limit sınırı vardır. Eğer ATM üzerinden döviz çekmek istiyorsanız yukarıda belirttiğimiz ATM’lere gitmeniz yeterlidir.

Kategori: Genel, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 30 Kasım 2015 - 6:25:34

Benzer Konular

Yukarı Çık