Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Askere Giderken Kredi Borcu Dondurma

Askere gidecek olan kişilerin herhalde en çok akıllarına gelen sorunlardan bir tanesidir.Eğer kredi kartı kullanıcısı iseniz kredi kart borçlarınız ve alışveriş taksitleriniz olabilir,herhangi bir bankadan ihtiyaç kredisi çekmiş olabilirsiniz.

Peki askerlik sürecinizde bu borçların ödemelerini dondurabilir misiniz? Maalesef hayır.Kanuni olarak da böyle bir düzenleme yoktur. Çünkü bankacılık sistemi parayı işletmek ve işlettikleri para üzerinden kurumun kara geçmesini sağlamak üzerine kurulmuş ticari bir sistemdir.

 

Ancak aile fertlerinizden sizin yerinize ne kadar aylık ödeme yapabileceklerini öğrenirseniz borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Öncelikle kendi bankanızla görüşerek krediyi yeniden yapılandırabilirsiniz yada başka bir bankayla görüşüp borç transferi yapabilirsiniz. Peki bunları nasıl mı yapabilirsiniz? 

 

Kredi kartı ekstrenizde ki borcu taksitlendirme yaparak yeniden yapılandırabilirsiniz. Belirli faiz oranlarıyla kredi kartı borcunuz 12 vadeyle taksitlendirilebilir. Kredi Kart borcunuzu kapatmak için borcunuzu başka bir bankanın kredi kartına transfer edebilirsiniz. Böylece tüketici kredisi çekerek ödemek yerine daha az masraf ödemesi yapmış olursunuz. Tabi transfer yapamıyorsanız kredi notu uygunluk durumuna göre tüketici kredisi çekerek tüm kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz. Veya birçok kredi kartının özelliği olan ödeme erteleme işlemi ile alış verişlerinizin ödemesini 3 aya kadar erteleyebilirsiniz. Hatta bazı bankalar ekstrenizi 9 aya kadar taksitlere bölebiliyorlar.Bankanızla bu konuda görüşerek çözüm bulabilirsiniz.

 

İhtiyaç krediniz içinse öncelikle kredinizi yapılandırmak için bankanıza başvurabilirsiniz. Eğer kredi notunuz uygunsa başka bir bankayla görüşüp kredi borcunuzu transfer yapabilirsiniz. Bankalar kredi konusunda birbirleriyle rekabet halinde oldukları için daha düşük faizli bir kredi bularak bile transferinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bazı banka kredileri kredi  taksitlerinizi 3 ay yada 6 ay süre ile erteleyebilme özelliğine sahip krediler olabilirler. Aslında kredi çekildikten sonra böyle bir işlemden yararlanmak zordur. Ama yinede kredi çektiğiniz banka ile görüşerek askerlik durumunuzu belgelendirerek kredi taksiti erteleme imkanından yararlanmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 12 Şubat 2016 - 10:42:24

Benzer Konular

Yukarı Çık