Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Asgari Ücretli Biri Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretli biri ne kadar kredi çekebilir? Bilindiği gibi bankalar artık, herkese istediği kadar kredi veremiyorlar. Aldığınız maaşın belli bir yüzdesi oranında kredi alabilme şansınız bulunuyor. Bunun yanı sıra kredi alabilmeniz için de, kredi puanınızın yüksek olması gerekir.

Asgari ücretle bankalardan ne kadar kredi çekilebilir? Bu sorunun genel yanıtı ise şöyledir; bankalardan kredi aldığınızda, kredinizin geri ödemeleri maaşınızın yarısından fazla olamaz. Yarısına yakın bir ödeme tablosu çıkarılırsa da bu da yüksek ihtimalle kabul edilmeyebilir. Yeni düzenlemeler sonrasında, bankalar istedikleri tutardaki kredileri istedikleri vadeyi veremiyorlar. En fazla 10 ay vade verilebiliyor. İstenilen tutar 5000 üzerinde ise, vadeler yükselebiliyor. Fakat, asgari ücretli birinin bundan daha yüksek ihtiyaç kredisi alması maalesef ki mümkün değil.

Asgari ücretli biri ne kadar kredi çekebilir? Genel olarak 2000 – 3000 TL tutarındaki kredileri bankalardan alabilirsiniz. Bunun dışında daha yüksek kredileri ise, asgari ücretle almanız maalesef ki çok zor. Tabi bu ihtiyaç kredileri için geçerli. Ev ve araba kredilerinde işletilen prosedür biraz daha farklı. İhtiyac kredisinde çok yüksek meblağlar çekmek istiyorsanız bu konuda farklı alternatiflerden yararlanabilirsiniz. Sizin adınıza kefil olacak biri size yardımcı olabilir. Tabi yine çekeceğiniz kredi miktarına göre kefil de kabul edilmeyebilir. Arsa, ev, araba, dükkan gibi üzerinize olan taşınmaz mallarınız varsa, bunları bankaya ipotek ettirerek istediğiniz krediyi çekebilirsiniz. Farklı taleplerin olup olmadığını, kredi çekmeyi düşündüğünüz bankaya danışmalısınız.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 4 Ekim 2015 - 2:58:11

Benzer Konular

Yukarı Çık