Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Artan Taksitli Konut Kredisi Hesaplama

Ev sahibi olmak hepimizin hayalinde vardır ve bunun için ne mücadeleler ne zorluklar çekeriz değil mi? Birikimler yapılır, altın gibi kıymetli birikimlerimiz varsa onlar bozdurulur hatta araba varsa o bile satılır. Ancak bunlarla işin altından kalkamadığımız zamanlarda konut kredileri bize yardımcı oluyor. Belli bir peşinatla bu krediden faydalanabiliyoruz. Diyelim ki tam bize göre bir ev bulduk kaçırmak istemiyoruz ancak ödeme planı yaptığımızda bir kaç ayımızın sıkıntılı geçeceğini biliyoruz ee ne yapacağız o zaman. İşte burada devreye artan taksitli konut kredisi devreye giriyor.

Taksitlerini başta düşük tutarlarda daha sonra kademeli olarak arttırarak konut kredisini kullanabiliyorsunuz. Artışları 6 yada 12 ay olarak belirleyebiliyorsunuz.

Örneğin; almak istediğiniz ev için kredi başvurusunda bulundunuz ve artan taksitli konut kredisinden faydalanmak istiyorsunuz. Kendinizce yaptığınız ödeme planında kredinin ilk 5 ayının ödemesini 900 TL olarak ödeyebileceğinizi biliyorsunuz 6 ay boyunca bu tutarda ödeyip daha sonra bunu 1200 TL olarak ödeyip kademeli olarak arttırıp ödeyebiliyorsunuz. Bunun hesaplaması için internet sitelerinde hesaplama araçları mevcut eğer sizi bu hesaplamalar tatmin etmezse banka şubesine gidip hesaplatabiliyorsunuz.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 11 Mart 2016 - 6:51:54

Benzer Konular

Yukarı Çık