Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Artan Taksitli İhtiyaç Kredisi Hesapla

Bir çok ihtiyacımızı karşılamak amacıyla bankadan ihtiyaç kredisi çekmek isteyebiliriz. Bu yüzden bir çok bankayı araştırır, hangi bankadan kredi çekebilirim, hangi bankanın faiz oranları daha düşük diye. Bir çok bankaya cazip kredi fırsatları sunarak kendine müşteri çekmek için ellerinden geleni yaparlar. Sonuçta alan memnun satan memnun. Esnek taksitli ödeme, üç ayda bir ödeme, azalan taksit ödeme, artan taksit ödeme gibi bir çok ödeme planı avantajları sunuluyor.

Artan taksitli ödeme; az miktarlı ödemelerden başlayan daha sonra belirlenen miktarlar da artan kredi ödemesidir. Mesela; 10 BİN TL ihtiyaç kredisi çekmek istiyoruz. Bankadan artan miktarlar da kredi çekmek ve bunu da siz belirleyerek yılda %10 bir artış olmasını isteyebilirsiniz. Sonuçta bir çok banka sizin teklifte bulunduğunuz ödeme planı uygunsa bunu kabul ediyorlar. Sizin maaşınız yıllık %10 artış var ve siz bundan dolayı artan taksitli kredi çekmek istiyorsunuz. 10BİN TL yi 300 TL ödemelerle başlamak istiyorsunuz ve 12 ay sonra bu oranla artmasını istiyorsunuz. 12 ay sonra 300 TL lik ödemeniz 340 TL olacaktır. 24 ay sonra bu ödemeniz 380 TL olacak. Belirleyebileceğimiz ödeme planı avantajları çok güzel. Çünkü herkesin gelirleri farklı farklı buna göre seçebileceğimiz seçeneklerinde çok olması bizim için avantaj.

Sonuçta artarak aldığımız kredi, artacak maaşımıza oranla yaklaşık aynı orantıda olursa geri ödemede o kadar rahat ve problemsiz ödeyebiliriz. Daha çok miktarda ihtiyaç kredisi çekmek istersek de yine o miktara oranla ödemelerimiz olacaktır. Siz de,bankada bu konuda karşılıklı olarak memnun olacaktır. Yine taksit vadelerinizi de belirleyerek ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyaç kredilerinde 36 aya kadar vaade ile kredi çekebilirsiniz. Daha önce daha fazla vadeler vardı ama kısıtlamalar sonucunda en fazla 36 ay olarak belirlendi. Çünkü vaade ne kadar uzun olursa faiz oranı o kadar yüksek olacaktır. Bunun sonucunda bir çok mağduriyetlerin de önüne geçilmiş oldu. Bankalarında alacakları çok yüksek faizlerle geri ödemelerin de önüne geçilmiş oldu.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 12 Mart 2016 - 9:10:50

Benzer Konular

Yukarı Çık