Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Araç Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Yeni bir otomobil almak pek çok kişinin hayalinde olan bir şeydir. Çoğumuz, bir araba almak için çalışır, bankalardan kredi çekerek nakit ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırız. 0 km veya ikinci el fark etmeksizin araç alırken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Zaten araba almak uzun ve yorucu bir süreçtir. Ancak araştırma döneminde yeterli ilgiyi gösteren kişiler, daha sonra bunun meyvelerini alacaktır. Çünkü apar topar alınan bir araç daha sonra araç sahiplerinin başına çok büyük sorunlar açabilmektedir. Araç almak isteyen kişiler için verilecek birçok tavsiye bulunmaktadır. Öncelikle araç olacak kişilerin bilmesi gereken şeyler şunlardır;

lüks araç almak isteyenler buraya

lüks araç almak isteyenler buraya

Alacağınız Araç Niteliğini Belirleyin

Otomobil alma sürecinde ne istediğini bilmek çok önemlidir. Alınacak aracın tipi, markası ve modeli bu aşamada belirlenmelidir. Hedefin belirlenmesi ve ne istenildiğini bilmek ilerleyen dönemlerde önünüze çıkacak olan seçeneklerden daha iyi seçim yapmanızı sağlayacaktır. Aracın belirlenmesinden sonra bir piyasa araştırması yapmak gerekmektedir.

Fiyat Araştırması Yapın

Alınacak aracın özellikleri belirlendikten sonra 0 km veya ikinci el araç almaya karar verin. Daha sonra da aracın piyasadaki durumunu, üretim zamanlamasını ve yedek parça durumlarını değerlendirin. Bu başlıkların içerisinde aracın yakıt özelliklerini belirleyin ve bunun ekonomik durumunuza ne kadar etki edeceğini düşünün.

Rolls-Royce da bir araç hayal eden var mı

Rolls-Royce da bir araç hayal eden var mı

Marka Araştırması

Bilindiği gibi bazı araç markaları, yedek parça bakımından sorun çıkartabilmektedir. Bu gibi durumlarda hangi aracın Türkiye pazarında etkili olduğunu ve yedek parça bilgilerinin nasıl olduğunu inceleyin.

İkinci El Araç Araştırması

Eğer ikinci el bir araç almak istiyorsanız alıcı ve satıcı arasındaki pazarlık ilişkisine çok dikkat edin. İlanlarda bulduğunuz aracı mutlaka yerinde görün ve sahibi ile tanışın. Aracın geçmişi hakkında yeterli bilgileri edindiğinize emin olun. Aracın hasar durumlarına bakın

2016 model süper araç

2016 model süper araç

Aracın Kayıtlarına Bakın

Bazı araçların vergi borcu olabilmektedir. Bununla birlikte araçlar kayıp veya çalıntı da olabilir. Bunların her birisini plaka kontrolü ile Trafik Şube Müdürlüklerinden araştırın. Araçların daha önce geçirdiği hasar ve kasko durumlarını kontrol edin.

Uygun Kredileri Bulun

Araç almak isteyen kişiler, nakit ihtiyaçlarını karşılamak için bankaların taşıt kredileri hakkında bir araştırma yapmalıdır.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 25 Nisan 2016 - 9:56:57

Benzer Konular

Yukarı Çık