Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Altına Kredi Kartı İle 4 Taksit Uygulaması

Birçok kişi ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda kredi kartı kullanmaktadır. Fakat kredi kartına taksit imkânı kısıtlı olduğundan bazı durumlarda kredi kartı değil de nakit ile alım daha karlı olmaktaydı. Fakat geçtiğimiz dönemde kuyumculuk sektöründe altına taksit imkânı tekrar vatandaşa geri getirilmiştir. Şubat ayında gerçekleşen karar ile altın alımlarınızda kredi kartına taksit uygulaması kaldırılmıştı. Fakat yeni yapılan düzenleme ile bu karar değiştirilerek kişilerin yüzlerini güldürdü.

Kuyumcudan alınacak altınlarda kredi kartına en fazla 4 taksit yapılabilme imkânı tekrar getirilmiştir. Fakat belirtmeliyiz ki bu uygulamadan kurumsal kredi kartları yararlanamayacaktır. Daha önceden uygulanmış olan yasak doğrultusunda kuyumcular oldukça zor duruma gelmişti.

Kredi kartına yapılan taksitlendirmenin kalkması ile birlikte özel günlerde kuyum alımlarında azalma nedeniyle zor duruma düşen kuyumcular ve tüketiciler söz konusu yeni uygulama ile kredi kartına altına 4 taksit fırsatından faydalanabilecekler.

TAKSİTLE ALTIN ALIMI

Bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu (BDDK) ilgili mevzuatı kaldırması ve resmi gazetede hemen yayınlanması ile birlikte tüketiciler ve kuyumcular ile ilgili harcamalarda taksitlendirme süresi dört ayın üzerine çıkmayacaktır. Yapılan bu değişiklik kuyumculuk sektörünü canlandırırken altın alımı yapmak isteyen müşteriler için de oldukça verimli bir değişiklik olmuştur.

Merak edenler için hemen bildirelim yapılan yönetmelikte tekekominikasyon, akaryakıtı, gıda, yemek sektöründe kredi kartı taksit yasağında ise herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 3 Mart 2016 - 9:10:08

Benzer Konular

Yukarı Çık