Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Altın Yatırım Yorumları ve Altın Yatırımı Tavsiyeleri

Dünya çapında Altın fiyatları ons bazında değeri düşüktür. Altın yatırımı yapacaklar öncelikle alırken de satarken de kazanabilecekleri borsa yatırım fonları aracılığıyla yatırım yapmaları tavsiye edilmektedir. Borsa yatırım fonları altının fiyatı ile çok yüksek korelasyon içerisinde olan yani altının ons fiyatı 1000 dolardan 1100 dolara giderken nasıl normal olarak yatırım yaptığınızda %10 kazanıyorsanız buna çok yakın bir getiri ile aynı şekilde bu kara ortak olabileceğiniz ve borsada örgütlü piyasada işlem gördüğü için alım satımda fiyat marjlarının önceden belli olduğu yani koşullara göre değişmeyeceği çok ufak binde bir gibi marjlarla yatırım yapabileceğiniz borsa yatırım fonlarıyla altın yatırımı yapmanın daha akıllıca olacağı söylenmektedir.

Bilgi: Altın fiyatları 2017 yılında ne olacak?

Altın yorumları, Altın yatırımında dikkat edilmesi gereken bunun hangi vadede yapıldığı ve satmak istediğiniz zaman nasıl bir yöntem izleneceğidir. Altına fiziksel olarak yatırım yapıldığı zaman alım satım fiyatları arasında belirli marjların oluşması kaçınılmazdır. Ama günümüzde artan örnekleri bulunan yatırım fonları sayesinde yani altının değerinden birebir etkilenen ve borsalarda örgütlü piyasalarda yani çok dar fiyat marjlarıyla işlem gören hem alırken hem satarken daha makul fiyatlara ulaşabileceğiniz yatırım fonlarını kullanarak yatırım yapmak daha makuldür. Altın finans sistemine güvenin çöktüğü dönemlerde alınır. Eğer merkez bankaları çok fazla miktarda para basıyorsa yani kâğıt para basıyorsa örneğin Amerikan doları basıyorsa örneğin Euro basıyorsa eninde sonunda altın fiyatları mutlaka yukarı doğru gelecek demektir. Tabi bunun gerçekleşmesi koşula bağlıdır.

Eğer merkez bankaları bastıkları bu paraları tekrar piyasalardan toplamazsa altın fiyatları mutlaka yükselir. Çünkü o paraya olan güven azalır. Dolayısıyla piyasalarda bırakılan her fazla para eninde sonunda enflasyonisttir. Fiyatların yükselmesine yol açar ve altına kaçış ortaya çıkar. Altın fiyatları yükselir. Tabi bunun sonucunda merkez bankaları korkmaya başlarlar ve kendi paralarını toparlamaya başlarlar. Yani miktarını azaltmaya çalışırlar. İşte o zaman altın fiyatlarının düşmeye başlayacağı söylenir. Ama bunun için kâğıt paraya olan güvenin artması gerekmektedir. Kâğıt paranın olmadığı yerde her zaman altın vardır. Altın yatırım yorumları noktasında bakılacak bir başka noktanın altın aldığınız para biriminin çok önemli olduğu söylenmektedir.

Yani altına dolarla yatırım yapıyorsanız kademeli alış yapılır. Ama siz elinizdeki Türk lirasını eğer altına çevireceksiniz o zaman alış yapmak için beklemeniz gerekmektedir. Çok önemli olan bir başka konu ise elinizdeki yatırım yapmayı düşündüğünüz sermaye miktarını ilk atışta tümünü kullanmamakta çok fayda olduğu altın yatırımcıları tarafından söylenmektedir. Çünkü çok dalgalı bir piyasada kaybınız çok yüksek rakamlara çıkabilmektedir. Parayı üçe, dörde, beşe bölerek hareket etmekte fayda vardır.

İlgili: Kapalıçarşı Altın Fiyatları

Yani 50 000 liralık yatırım yapacak olan yatırımcının en fazla 10 000 liralık bir kısmını ilk yatırım hamlesini yaparak beklemesi gerekir ki yaşanan olayların devamında fiyatlanmaların ne şekilde geliştiği takip edebilsin. Bu durum düşündüğünüz yönde fiyatların gelişme göstermesi sürerken birden tepe taklak olmanızı engeller. Bu altın yatırımı tavsiyeleri uygulanırsa yatırımlarınızda çok karlı kazançlar elde edebilirsiniz.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 18 Kasım 2016 - 1:08:32

Benzer Konular

Yukarı Çık