Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Altın Hesabı Açtırmak Mı? Banka Kasası Mı?

Bankadan altın hesabı açtırmak mı altınları kasaya koymak mı avantajlı? Türk milleti olarak altına düşkünlüğümüz malum. Düğünde, doğumda, yatırım için kısacası iyi gün kötü gün için altın vazgeçilmezimizdir. Mutfak masraflarından, yapılan günlerden, gizli saklı biriktirdiğimiz paralardan birleştirip altın alır ve onu saklayacak yer bulamayız.

Yastık altı, saksı dibi, pirinç içi derken ömrümüz onu saklamakla geçer. Evde tutmak istemeyenler ve altın adeti fazla olanlar en son çare kasaya koyarlar ister bankanın kasasına isterse evin bir yerinde ufak bir kasa tutarak.

banka kasasında altın saklanır mı

banka kasasında altın saklanır mı

Altınları banka kasasına koyduğunuzda aylık yada yıllık depozito parası oluyor üstelik bu kasalara giriş çıkış zor oluyor üstelik bunu sadece mesai saatleri içinde yapabiliyorsunuz sadece ancak altın hesabı olduğunda satmak istediğinizde değerinden çok fazla düşüş olmadan yapabiliyorsunuz üstelik 24 saat bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Banka kasasını siz olmadığınız zamanlarda özel izinlerle açma yetkileri bulunuyor üstelik kasaya koyduğunuz altınların düşük gramajlı yada hatalı gramaj olma ihtimali olabiliyor ancan altın hesabı olduğunda bu risk ortadan kalkıyor.Kasa ücretlerine ve risklere bakıldığında altın hesabı açtırmak daha avantajlı görülüyor.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 24 Şubat 2016 - 12:10:15

Benzer Konular

Yukarı Çık