Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Altın Fiyatları Yükselecek mi?

Son günlerin en çok merak edilen konularından biri olan Altının fiyatı yükselecek mi sorusu oldu. Peki, altın fiyatları yükselecek mi? Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta altın piyasası oldukça hareketliydi. Öyle ki; bu hafta da altının oldukça hareketli olması bekleniyor.

Altın şuanda 1180’in üzerinde ve daha da artması beklentiler arasında yer alıyor. Altın fiyatlarının yükselip yükselmeyeceği özellikle yatırımcılar tarafından çok iyi takip ediliyor. Peki, altın yatırımcıların yüzünü güldürmeyi başarabilecek mi?

Tüm dünyada altın fiyatları düşüş yaşarken ülkemizde sürekli yükseliyor. Bunun nedeni ise, altının onsu dolar para birimi ile işlem gördüğünden dolayıdır.

Hal böyle olunca, dolar sürekli yükseliyor ve bu yükselme otomatik olarak altına da yansıyor. Şu an altın onsu 1180’li seviyelerde seyrediyor. Eğer bu fiyatta tutunabilirse düşüş trendi anında kırılacak ve yükselişe geçmeye başlayacak.

Ancak, eğer ki şuanda olduğu bu seviyeyi koruyamazsa ve bu fiyatın altında bir kapanışla sonlanırsa gün, o zaman altın düşüş trendini yaşamaya devam edecek .

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 17 Kasım 2015 - 7:45:39

Benzer Konular

Yukarı Çık