Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Almanya’daki Bankaların Listesi

Almanya’da faaliyet gösteren bankalar ile Alman vatandaşları ve Avrupa Birliği vatandaşları işlem görebilmektedir. Bu işlemler Euro üzerinden yapılmaktadır. Almanya’da işlem yapan bankalar ise şu şekildedir;

Allianz SE

Almanya’nın Münih kentinde bulunan dünyanın en büyük sigorta ve finansal yatırım şirketlerinden birisi olan Allianz SE, Almanya’nın en önemli şirketlerinden birisidir. Allianz sigorta olarak da hizmet veren şirketler grubunun üyesi olan banka, 1890 yılında kurulmuştur.

Commerzbank

615 milyar euro tutarındaki cirosuyla Avrupa’nın en büyük emlak bankası olan Commerzbank, Deutschebank’tan sonra Almanya’nın en önemli bankalarından birisi olarak işlem yapmaktadır. Bankanın merkezi Almanya’nın Frankfurt kentinde bulunmaktadır. 1870 yılında Hamburg’da bulunan iş adamları tarafından kurulmuştur.

Deutsche Bank

Almanya’nın ciro ve işçi sayısı açısından en büyük bankası olan Deutsche Bank, Almanya’nın Frankfurt şehrinde bulunmaktadır. Dünyanın en önemli şehirlerindeki ana yönetim merkezleriyle birlikte Deutsche Bank dünyanın en büyük bankaları arasında yer alır. 1884 yılında kurulan banka, Almanya’nın ekonomik olarak kalkınmasında çok önemli bir paya sahiptir. Almanya’nın ekonomisine katkıda bulunan banka, şu anda Alman Josef Ackerman tarafından yönetilmektedir.

Dresdner Bank

Almanya’nın Frankfurt şehrinde bulunan banka, Almanya’nın en büyük 5 bankasından birisidir. Allgemeine Deutsche Credit-Anstalt,Berliner Handels-Gesellschaft, Frankfurter Deutsche Vereinsbank, Deutsche Effekten- und Wechselbank ve Anglo-Deutsche Bank bankalarıyla birlikte birleşerek önemli bir banka haline gelmiştir. Banka aynı zamanda Allianz SE grubu içerisinde hisse sahibidir.

Edeka

Almanya’da perakende gıda maddeleri satan bir firma olarak da hizmet veren banka, sigortacılık ve leasing alanlarında da çalışmaktadır. Almanya’nın Hamburg şehrinde yer alan banka, 1898 yılında kurulmuştur.

Eurohypo

Mainz şehrinde bulunan banka, özel emlak bankasıdır. Avrupa’nın bu alanda en önemli bankalarından birisidir. Commerzbank’ın da yan kuruluşu olarak hizmet verir. Yıllık 224,3 milyar Euro cirosuyla Almanya ekonomisinde önemli bir yere sahiptir.

Wirecard Bank

Almanya’nın global finansal hizmetler ve teknoloji firması olan Wirecard, dünya genelindeki 7.000’den fazla kurumsal müşteri ile birlikte ödeme işlemleri, kart ihracı ve risk yönetimi hizmetleri alanında hizmet vermektedir. En büyük rakibi Western Union’dur.

Almanyada Yaşayan Türkler Nasıl Kredi Alabilir? adlı yazımızı okudunuz mu?

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 28 Mart 2016 - 8:15:06

Benzer Konular

Yukarı Çık