Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Almanyada Yaşayan Türkler Nasıl Kredi Alabilir?

Almanya da yaşayan Türk vatandaşlarımız içinde uygulanabilen bu sistem birçok kişinin önemli ölçüde yükünü azaltacağa benziyor. Üstelik Türkiye de yaşayan ve konut kredisi başvurusu yapan vatandaşlar ile Almanya da yaşayan Türk uyruklu vatandaşlar arasında pek bir ayrım yapılmamaktadır. En önemli ayrıntı ise Almanya da yaşayan bir vatandaşın Türkiye’ de ikametini sağlayan bir vatandaşın kefilini alması durumudur. Yani Türkiye’de bulunan bir ikametin olması şartı vardır. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları Türk bankalarından kredi kullanmasına olanak sağlayan sistemler Türkiye’de yaşayan ve banka kredisi kullanmak isteyen kişiler arasında aslında pek bir fark bulunmamaktadır. Bankacılık sektörünün hızla yayıldığı şu dönemlerde yurt dışında yaşıyor olsanız dahi Türkiye’de yaşayan vatandaşlar ile aynı standartlara sahipsiniz. Yurt dışında yaşayan vatandaşlar için ihtiyaç kredisi de kullandırılmaktadır.

gurbetçi kredisi

gurbetçi kredisi

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen Almanya da yaşayan Türklere getirilen zorunluluklar arasında Türkiye’de ikamet eden birinin kefil olarak gösterilmesi gerekmektedir. Başka bir şart ise Türkiye’de gösterilecek bir adres olması zorunluluğudur.

GURBETÇİLERE KREDİ İMKANI

Bankacılık sektörünün çok yaygın olduğu Ülkemiz’ de kredi kartı kullanımı oldukça yaygın olmaya başlamıştır. Gerek ihtiyaçlarını karşılamak gerekse herhangi bir isteğini karşılamak için kişiler kredi kartına yönelmektedir. Kredi kartı kullanım sebeplerinden bir tanesi de konut alabilmenin hayalidir. Konut almak isteyen vatandaşlar kredi kartı ile birçok imkânlardan faydalanarak kredi kartı kullanmaktadır.

Almanya da Yaşayanlar İçin Konut Kredisi

Gurbetçi Mortgage adı altında bankaların sunduğu krediler ile TL veya dövize endeksli olarak kullanılabiliyor. Türkiye’de kredi kullanmak isteyen Türklerin yaşadıkları ülkelerdeki kredi notları Türkiye’nin bankacılık sisteminde önemli bir yapıdır. Türkiye de yaşayan Türkler için olduğu gibi Almanyada yaşayan Türkler için de Findeks kredi notu oldukça önem taşımaktadır. Bu nedenle Findeks kredi notunuzu yüksek tutmanızda fayda var.

Türk vatandaşı olduğunuz sürece dilediğiniz ülkede yaşayın sizlere de aynı Türkiye’de yaşayan vatandaşlar ile aynı imkanlar verilmektedir.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 10 Mart 2016 - 8:50:13

Benzer Konular

Yukarı Çık