Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Akbank Staj Başvurusu

Akbank, kendi personellerinin dışında binlerce gence de staj imkanı sağlamaktadır. Bu sayede ileride bankacılık alanında meslek sahibi olacak kişiler deneyim kazanmaktadır.

Akbank şubelerinde staj yaparak lise ve üniversitelerde alınan eğitimler pekiştirilmektedir. Burada bankacılık hakkında detaylı bilgiler öğrenilmekte ve bankadaki iş ortamı tanınmaktadır.

Ayrıca banka içerisindeki hiyerarşinin nasıl devam ettiği ve buna göre yapılması gereken işlemlerin neler olduğu de bu sayede öğrenilmektedir.

Akbank şubelerinde staj yapmak için öncelikli olarak ilgili bölümlerde son sınıf öğrencisi olmak gerekir. Bu sayede iş alanında daha bilgili olunması mümkündür.

Meslek liselerinde ve üniversitelerin iktisat fakültelerinde okuyan öğrencilerin bankada staj yapma hakkı vardır. Akbank’ta staj yapacak öğrencilerin Akbank şubelerine gelerek banka müdürü ile görüşmesi ve staj için başvuruda bulunması gerekir.

Akbank staj başvurusunda bulunacak olan kişilerin not ortalamasına ve genel durumuna bakıldıktan sonra staj değerlendirmesi yapılır.

Üç aylık dönemlerden başlayan ve eğitim durumuna göre devam eden staj süresi boyunca stajyerlerin alanında eğitimli birer personel olması hedeflenir.

Kategori: Akbank
Yazar: Tarih: 17 Şubat 2016 - 8:08:25

Benzer Konular

Yukarı Çık