Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Akbank Kredi Masraf İadesi

Akbank kredi masraf iadesi, 10 seneyi geçmemiş krediler için işletilmektedir. Siz de Akbank’tan son 10 yıl içinde kredi çektiyseniz bu kredilerinizin sizden kesilen masraflarını geri alabilirsiniz.Yapmanız gereken ilk iş krediyi aldığınız Akbank şubesine gidip, kredi dökümünüzü istemeniz ve kredi masraflarının iadesi için bir AKBANK KREDİ MASRAF İADESİ DİLEKÇESİ ile gerekli olan merciye başvurmanızdır.

28 Mayıs 2014 bu konuda çıkan kararı değerlendiren banka müşterilerileri bankalara kredi dosya masraflarını geri almak için dilekçe vererek başvuruda bulunuyorlar. Bunun için tabiki kurulmuş özel heyetler aracılığı ile gerçekleştiriyorlar.

3000TL’ye kadar alınan kredilerde Tüketici Hakem Heyetlerine başvurmak gerekmektedir. Tüketici Hakem Heyeti’ nin verdiği karara iki tarafında 15 gün içinde itiraz etme hakkı vardır. İtirazları Tüketici Mahkemelerine yapmak gerekmektedir. Tüketici mahkemelerinde, tüketici lehine çıkan karar sonucunda banka yasal faiziyle birlikte ödeme yapmak zorundadır.

 

kredi-masrafi-iade-dilekcesi

3000TL’sı üzeri kredilerde ise tüketici direkt Tüketici Mahkemelerine başvurmaktadır. Mahkeme kararının çıkmasının ardından şu ana kadar Akbank da dahil olmak üzere hiç bir banka kredi çekimi sırasında alınan masrafların iadesinin ödemesini yapmama şansına sahip değildir.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Akbank
Yazar: Tarih: 28 Nisan 2015 - 10:04:39

Benzer Konular

Yukarı Çık