Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artık nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için yapacağınız kredi başvurularında şubeye kadar yorulmanız, şubeye gittiğinizde de dakikalarca sıra beklemeniz gerekmiyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, bankacılık sektöründe de değişen birçok şey var. Kredi ihtiyacı olan vatandaşların en çok tercih ettiği bankalardan biri olan Akbank‘a kredi başvurusu için tercih edebileceğiniz farklı yöntemler var. Örneğin artık kredi talebinde bulunmak için evden çıkmanız bile gerekmiyor. Peki, Akbank kredi başvuru kanalları nelerdir? Nasıl kredi başvurusu yapılır?

1) Şubeden Başvuru 

Kredi almak isteyen tüketiciler tarafından en geleneksel yöntem olan şubeden kredi başvurusu, internet kullanamayan ya da bankadan başvuru yapmak isteyenlerin tercihi oluyor. Şubeden başvuru için, size en yakın Akbank şubesine; nüfus cüzdanınızın aslı ve gelir belgeniz ile giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi türü ya da kredi miktarına göre banka ek belgeler talep edebilmektedir.

2) WEB’den Başvuru 

Diğer bankalarda olduğu gibi Akbank kredi başvurusu için de tüketicinin en çok tercih ettiği kanal internet bankacılığı oluyor. Akbank müşterisi olsanız da olmasanız da, bankanın resmi internet adresinden belli bir rakama kadar olan ihtiyaçlarınız için başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Peki, WEB’den Akbank kredi başvurusu nasıl yapılır?

  • Arama motorunuza bankanın adını yazın ve bankanın resmi internet adresine tıklayın.
  • Anasayfada “krediye ihtiyacım var” bağlantısına tıklayın.
  • Açılan sayfada TC kimlik numaranız ve cep telefonunuzu girdikten sonra “hemen başvur” bağlantısına tıklayın.
  • Başvurunuzu yaptıktan sonra, birkaç dakika içinde bankadan başvurunuzun olumlu ya da olumsuz değerlendiğine dair geri dönüş alırsınız.

3) Mobil Uygulama ile Başvuru 

Akbank müşterisiyseniz, kredi başvurularınızı Akbank Direkt isimli mobil uygulamadan da yapabilirsiniz. Mobil uygulamayı kullanmak için gerekli bilgileriniz uygulama vasıtasıyla bankanın elinde olduğundan, kredi başvurularınızı hızlı bir şekilde yapabilir, sonucunu sadece birkaç dakika içinde alabilirsiniz. Mobil uygulama ile artık imzasız, evraksız kredi cebinizde. Acil ihtiyaçlarınız için krediniz anında hesabınıza yatırılır.

4) Telefon Bankacılığı 

Akbank kredi başvuru kanalları arasında telefon bankacılığı da yer alıyor. 444 25 25 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak tüm bankacılık işlemleri ve kredi başvurularınızı yapabilirsiniz.

5) SMS ile Kredi Başvurusu

TC kimlik numaranız, belgelenebilir net geliriniz ve almak istediğiniz kredi miktarını 4425’e mesaj atarak SMS ile kredi başvurunuzu yapın, kredi cevabınızı anında öğrenin. 50.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için bu başvuru yöntemini tercih edebilirsiniz. Daha yüksek tutarlı ihtiyaçlarınız için başvurularınızı Akbank şubelerinden yapabilirsiniz.

6) ATM’den Kredi Başvurusu 

Akbank ATM’lerinden kredi ve kredi kartı ödemeleri, transfer işlemleri gibi hemen her bankacılık işlemini yapabileceğiniz gibi; kredi ve kredi kartı başvurularınızı da yapabilirsiniz. Akbank kredi başvuru kanalları arasında cevabını daha hızlı alabileceğiniz yöntemler bulunsa da, ATM ile başvuru seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

Kategori: Akbank, Akbank Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 6 Kasım 2016 - 8:10:50

Benzer Konular

Yukarı Çık