Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Akbank Kredi Başvuru Sonucu

Akbank kredi başvuru sonucu öğrenme konumuza geçmeden önce sizlere Akbank kredileri hakkında; kredi faiz ve vadeleri hakkında ve kredi hesaplamaları ile ilgili birkaç örnek sunmak istiyoruz. Böylelikle içimizde kredi başvurusu yapmak isteyenler var ise yol haritası olacaktır. Akbank kredi faiz oranları % 1,25 den başlayan faizler ile başlamaktadır. Müşterisi olun ya da olmayın Akbank kredilerinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Akbank kredi başvurularınızı en yakın şubeye giderek yapabildiğiniz gibi, resmi internet adresinden ve kısa mesaj aracılığıyla yapabilirsiniz.

Akbank Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Kredi başvuru sonucunuz banka tarafından iletilmektedir. Ek herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Fakat banka size dönüş yapamazsa bankaya ya da size bağlı olarak iletişime geçemezseniz Akbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.  Aramanız sonucunda kredi başvurunuz olumlu mu değil mi öğrenebilirsiniz. Akbank kredi başvuru sonucu öğrenme işleminizi müşteri hizmetlerini aramanın yanı sıra şubeye giderek de öğrenebilirsiniz.

AKBANK KREDİ ÖN ONAY

akbank internet bankacılığı

akbank internet bankacılığı üzerinden sorgulayın

Kredi onayları temel de 2 aşamadan oluşmaktadır. Her iki aşama hakkında da kapsamlı bilgi verelim sizlere;

İlk aşama kredi ön onayıdır. Ön onay kredi notunuzu puanınıza bakılara verilmektedir. Banka kredi notunuz yüksek yani eski kredi ya da kredi kartı ödemeleriniz düzenli yapıldıysa ön onayı kolaylıkla alabilirsiniz. İkinci aşama ise kredi evraklarınızı teslim etme aşamasıdır. Evraklarınızı eksiksiz teslim ederseniz kredinizi alabilirsiniz. Akbank kredi başvuru sonucu sorgulama işlemi üst metinde sıraladığımız kadar kolaydır. Anında kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.  İletişim kuracağınız Akbank müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 222 25 25’dir.

AKBANK SMSLE KREDİ BAŞVURU SONUCU

Akbank kredi başvuru sonucunu öğrenmek için öncelikle başvurunuzun üstünden en az 2 gün geçmesi gerektiğini unutmayın.Bu kredi başvuru sonucu neticesinde olumlu yanıt almanız halinde bankanız sizden evrakları talep edebilir veya kefil isteminde bulunabilir.Siz evraklarınızı teslim ettikten sonra son kez nihai karar için banka müdürünün huzuruna çıkacak olan kredi ürününüz bu nihai karar sonrasında onayı aldıktan sonra vezneden veya hesabınıza kredi tutarınız takdim edilir.

akbank hesap açma

Başvuru durumunu öğrenmek için  kredi başvurusu yaptığınız günden itibaren başvuru şekliniz ve başvurunuzun limitleri dahilinde sonuçlandırılacağını unutmayınız.

Bu etkenlerden birkaçına örnek verirsek :

– Cep telefonunuzdan mesaj çekerek başvuruda bulunduysanız   başvuru yaptığınız miktar sınırlı olacağından örnek olarak 10.000 TL ye kadar başvurular mesaj ile karşılanmaktadır. Yani bir üst limiti vardır. Bu başvuruda karar verecek ve krediyi sağlayacak kişi bürokrasi sayısı düşük olduğu için sonuçlandırılması da kısa sürede olacaktır.

Aynı şekilde internetten kredi başvurusu için de geçerlidir.

– Şubeden Başvuru ve kullanacağınız kredinin yüksek olması durumunda ise tam tersidir yani başvurunuzun sonuçlanması birkaç gün alabilir.

Bunun nedeni ise yüksek meblağlardaki başvuruları değerlendirme yetkisinin bir kaç birim arasında değerlendirme yapılarak ve kişinin finans geçmişi kontrol edilerek gerçekleştirildiği için kredi başvuru sonucu süresi de uzayacaktır.

Kategori: Akbank, Akbank Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 2 Ocak 2016 - 5:20:16

Benzer Konular

Yukarı Çık