Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Akbank EFT Saatleri

Akbank’taki parayı bir başka bankaya Eft ile transfer yapmak istediğinizde bunu Akbank Eft saatleri içerisinde yapmanız gereklidir. Mesai saatleri dışında yapacağınız Eft işleminde paranız ertesi günü mesai saatlerinin başlamasından sonra işleme girecektir. Bunu dikkate almazsanız karşı tarafa mağdur duruma düşebilirsiniz. Ya da faturalarınızın son günü geçerek cezalı duruma düşebilirsiniz.

Eft para transferinizi Akbank ile yapacaksanız Akbank Eft saatleri olan sabah 8.30 ile akşam 17.00 arası yapmalısınız. Bu mesai saatleri arasında yapılan Eftler birkaç dakika içerisinde diğer bankaya transfer olur, ancak mesai saatleri dışına kayarsa ertesi gün mesai başladıktan sonra 10.30 ‘dan sonra işleminiz gerçekleşir.

Çok sık olmasa da bazı durumlarda mesai saatleri olsa bile eft kuyruk denilen bir sıraya takılır ve işleminiz gecikebilir. Bu durumda iraz beklemek gerekebilir, mesai saatleri bitmeden banka kuyruğa takılan işlemleri sırayla gerçekleştirir.

Hesap bilgileri ya da kimlik bilgileri yanlış girildiğinde de eft işleminizin gerçekleşmez, paranız havuz denilen bir yerde bekletilir ve siz bankayı doğru bir şekilde bilgilendirdikten sonra Eft transferiniz yapılır.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Akbank
Yazar: Tarih: 17 Mayıs 2015 - 12:33:20

Benzer Konular

Yukarı Çık