Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Adıma Çekilmiş Kredi Var Mı Nasıl Öğrenirim?

İsminize kredi çekilmişse ve bu sizin bilginiz olmadan yapılıyorsa çok ciddi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Bilindiği üzere kimlik dolandırıcıları internet üzerinden birçok bilgiyi kopyalayabiliyor. Dolandırıcılık için teknolojik imkanların en üst seviyelerini kullanan bu kişiler başka insanlar adına kredi çekebiliyor veya kredi kartı alabiliyor.

Bazı kişiler de kredi kartı bilgilerini kopyalayarak internet üzerinden alışveriş yapabiliyor. Adınıza çekilmiş kredileri öğrenmek için tek bir merkezi sorgulama durumu maalesef bulunmuyor. Bankaların internet bankacılığını kullanarak kredi sorgulama bölümlerini kullanabilirsiniz.

Adıma Kredi Çekilmiş mi Sorgulama

TC kimlik numarası ile birlikte yapılabilen bu sorgulama ile adınıza yapılmış kredi işlemlerinin her birisini görebilirsiniz. Eğer sizin için bir kredi çekilmemişse aram motorunda isminiz çıkmayacaktır. Bunun yanı sıra diğer işlemlerinizi de bu sorgulama sisteminde kontrol edebilirsiniz. Adınıza çekilmiş olan kredilerin olması durumunda ve bunun sizin haberiniz olmadan yapılması durumunda hemen o banka ile iletişime geçmelisiniz.

Bununla birlikte polise haber vererek bu durumu ihbar etmelisiniz. Bankalar ile işlem yapan kişilerin bu noktaya çok dikkat etmesi gerekiyor.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 7 Nisan 2016 - 1:03:50

Benzer Konular

Yukarı Çık