Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Acile Gelen Hastalardan Para Alınır Mı?

Yapılan sağlık düzenlemeleri ile birlikte devlet hastanelerinde acil hastalardan para alınmamaktadır. Sigorta kapsamında değerlendirilen ve diğer işlemlerini devlet sigortası üzerinden yapan hastaların masrafları bu fon üzerinden alınmaktadır. Ancak özel hastanelerin acil servislerinden belirli bir acil hasta ücreti alınabilmektedir. Bu açıdan bu hizmetlerden yararlanmak isteyen kişiler dikkatli olmalıdır.

Acil durumlardan masraf alınmaması için devlet veya sigorta hastanelerine gitmek gerekmektedir. Bunun dışında sağlık sigortası yaptıran ve devlet üzerinden belirlenen prim borçlarını belirlemeyen kişiler normal durumlarda muayene masrafı ödeyebilmektedir.

Acil durumlar için gerekli olan borçların ödenebilmesi için bu durum oldukça önemlidir. Acil hastalardan alınan paraların genel olarak özel hastanelerden alındığını bilmekte de fayda vardır. Acil hastalar için gerekli olan işlemlerin yapılabilmesi için hastaların belirli bir oranda ödenmiş sigorta priminin olması gerekmektedir. Bunun dışında yapılan işlemlerin hiçbirisinde gerekli olan ücretlerin alınması veya sigorta üzerinden bir kesinti yapılması mümkün değildir. Bu konuda kişilerin bilinçli olması ve hastane ihtiyaçlarında masraflarını kontrol etmesi gerekir.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 26 Ekim 2015 - 11:25:05

Benzer Konular

Yukarı Çık