Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Acil Para Lazım Kredi Kartı Çıkartıp Nakit Avans Çekebilir Miyim?

Bankalardan kredi alarak acil para ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ancak bazı etkenlerden dolayı bankalardan kredi çekmeniz zor olabilir. Bu gibi etkenlerin başında kredi notu gelmektedir. Kredi notu düşük olan kişilerin acil para gerekli olduğu durumlarda bankalardan hızlı bir şekilde kredi alamadığı bilinmektedir. Bu tip durumlarda da alternatif kredi alma durumları devreye girmektedir. Senetle veya komisyonla kredi alma bunlardan birisidir. Bunun yanı sıra bir diğer seçenek olarak kredi kartları üzerinden nakit avans almayı seçebilirsiniz. Bankaların bu yönde hizmetleri son dönemlerde hız kazanmıştır. Kredi kartları da artık sadece alışveriş yapmak için değil kredi alabilmek için de kullanılabilmektedir. Kredi kartlarının asıl görevi adı üzerinde de olduğu gibi ihtiyacı olan kişilere kredi sağlamaktır. Ancak kredi kartlarından nakit avans almak ülkemizde çok fazla bilinen ve tercih edilen bir yöntem değil. Bankaların kredi kartlarından alınan nakit avanslar biraz daha pahalı olabilir. Bu gibi durumlarda acil para arayanlar her ne pahasına olursa olsun buradan kredi çekebilir. Acil para lazım diyen kişiler için sağlanan bu kredileri bankamatiklerden alabilirsiniz. Bankaların kredi kartları üzerinden verdiği nakit avansların özellikleri birbirinden farklıdır. Her banka aynı faiz oranını uygulamadığı gibi bankaların kredi kartı nakit avans limitleri ve ödeme şekilleri farklı olabilir. Bunun için bankaların kredi kartlarının nakit avanslı olanları incelenmelidir. Bütçeye en uygun olan kredi kartı seçilmeli ve buna göre hareket edilmelidir. Çünkü bu kredi kartlarının kullanımı kadar ödemeleri de çok önemlidir. Ödeme dönemlerinin her zaman planladığınız şekilde olması gerekmektedir.

Bankaların sizlere nakit avans çekebilmeniz için sunduğu özel kredi kartları da şu şekildedir;

İş Bankası Maximum Kredi Kartı Nakit Avans

İş Bankası Maximum kredi kartı üzerinde sizlere sunulan pek çok avantaj bulunmaktadır. İş Bankası Maximum kredi kartları ile birlikte acil para gerekli olduğunda hemen nakit avans alabilirsiniz. Bunun için İş Bankası şubelerine gelmeniz yeterlidir. İş Bankası internet sitesi üzerinde yer alan hesaplama robotu ile de avans çekimlerinde son durumlarınızı görebilirsiniz. İş Bankası internet bankacılığı üzerinde bulunan taksitli nakit avans hesaplayıcısı 200 ile 5.000 TL arası örnek hesaplama yapma imkanını sizlere sunmaktadır. Fakat İş Bankası müşterileri, kullanılabilir nakit çekme limitleri doğrultusunda diledikleri tutarda taksitli nakit avans kullanma hakkına da sahiptir. İş Bankası tarafından belirlenen sistemde, 1 Aralık 2014 tarihi itibarıyla Taksitli Nakit Avans uygulamasında 5, 6, 7, 8 ve 9 taksit seçenekleri geçerli olmaktadır.

Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans

Ziraat Bankası taksitli nakit avans kartı ile birlikte hem acil durumlarınızda gerekli desteği alabilir hem de aldığınız bu miktarı kolay bir şekilde taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Ziraat Bankası üzerinden taksitli nakit avans işlemi yapabilmek için kart hamilinin işlem anındaki kullanılabilir nakit çekim limitinin müsait olması gerekmektedir. Bunun için de günlük minimum işlem tutarı 100 TL olarak belirlenmiştir. Buna ek olarak maksimum işlem tutarı ise 10.000 TL’dir. Ziraat Bankası taksitli nakit avans işlemlerinde ve  ATM’den taksitli nakit avans çekim işlemlerinde işlem tutarı ATM günlük para çekme limiti ile sınırlı olmaktadır.

Eğer sizler de bankalardan kredi alacak durumda değilseniz hemen bu kredi kartlarına başvuru yapabilir ve para çekebilirsiniz.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 30 Temmuz 2016 - 10:23:30

Benzer Konular

Yukarı Çık