Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Acil Para Lazım

Acil para lazım diye internete yazdığınızda bir çok link açılarak bu konuyla ilgili bilgi vermektedir. Günümüzde geçim sıkıntısı çekenlerin adeti oldukça fazladır. Herkes nakit ihtiyacını karşılamak için çeşitli yollara başvurmaktadır. Öncelikle akrabalarımıza ve dostlarımıza giderek borç bulmaya çalışırız. Bulamazsak elimizdeki altın ve dövizlerimizi bozdururuz.

Acil nakit bulma gibi bir gereksinime girdiyseniz öncelikle güvenilir bir kişiliğe sahip olmanız gerekmektedir. Acil para veren tefecilerin bile sizden çok büyük güvenceler istediğini bilmeniz gerekir. Bankalar gibi kredi puanına bakmadıklarından, kredinizin onaylanma ihtimalı çok fazladır. Bu finans firmaları ya da finansör kişiler kefil veya ipotek isterler. Fakat faiz ve komisyon ücreti bankaların üzerindedir.

Acil Para Lazım Ne Yapmalıyım Ne Yapabilirim?

Borç para veren tefeciler yerine bankalara başvurmanız sizin için daha hayırlıdır.

Bankalardan kredi çekebilmek için kredi puanınızın bankaların kredi verecekleri değerler içinde olması gerekmektedir. Genelde SGK’ sız kimselere kredi vermemekle birlikte, SGK olmadan kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bunlar sizin farklı durumlarınızdan faydalanabileceklerini anlayınca sizlere kredi veren bankalardır. Genelde bunlar arsa ve ev ipoteği olan veya kendi işyerine sahip tüketicilere kredi verirler. Bu bankalardan kredi kullanabilmeniz için bankaya hesap açtırıp arada bir para atıp çekmeniz ve bu hesaba otomatik ödeme talimatı vererek kredi puanınızı yükseltmeniz sizin açınızdan iyi olur.

Bankalardan kredi başvurusundan sonra onayın gelmesi çok uzun sürmemektedir. Bankadan kredi alabiliyorsak en sağlam işlem olur. Çünkü banka denetlendiğinden tüketiciye şeffaf olmak zorundadır. Bu yüzden güvenli bir şekilde kredi alabilirsiniz.

Acil Para Lazım Nasıl Bulabilirim?

Acil paraya ulaşmak için kredi kartınızıda kullanabilirsiniz. Her kredi kartının para çekme limiti bulunmaktadır. Bu limit alışveriş için size verilen limitle orantılı bir limittir. ATM’ de kredi kartından limit içindeki parayı hemen çekmemiz mümkündür. Kredi kartıyla paraya ulaşmak size çok pahalıya gelebilir. Faiz yüksektir ve komisyon yüksektir. Her bankada değişen masraflar vardır. Bu yüzden kredi kartı çok zorda kalmadıkça acil para lazım diye kredi çekmek için kullanılmamalıdır.

Son zamanlarda insanlar kredi kartlarıyla kuyumculardan altın alarak, bu aldıkları altını kuyumcuya geri satıp nakit paraya çevirmektedirler. Bu kuyumcularında işine gelmektedir, tüketicilerinde işlerine gelmektedir.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 13 Mayıs 2015 - 11:22:28

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. Ümit dedi ki:

  TPE tarafından adıma tescilli markamız adına açacağım küçük apart otel motel proje ĺerinde kullanılmak üzere nakit ihtiyacı m vardır
  Saygılarımla
  Ümit Çelik

 2. Umut dedi ki:

  Dükkan açacagım ve 25.000 tl ye ihtiyacım var 2000-4000 tl arası aylık odeme yaparım

 3. Orçun Uşman dedi ki:

  Acil olarak 10.000 TL paraya ihtiyacım var. Aylık 1000 tl olarak ödeyebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim

 4. Mustafa dedi ki:

  35000 TL acil nakit ihtiyacım var devlet memuruyum ödeme problemim olmaz

 5. fatih dedi ki:

  Acil 50 bin TL paraya ihtiyacım var sigortalı bordrolu çalışıyorum

 6. ferman dedi ki:

  Acil para lazım benim için ne yapabilirsiniz?

 7. Okan dedi ki:

  30 bin TL para lazım geri ödemede sorun yok, problemsiz bir şekilde ödeyebilirim.

 8. Ömer dedi ki:

  Acil 2000 lira ya ihtiyacım var aylık düzenli olarak öderim yardımcı olursanız çok sevinirim lütfen

 9. Hasan Hüseyin HOYUR dedi ki:

  Eşimin rahatsızlığı, eğitim masraflarımın artması sebebiyle acil 40000 ihtiyacım var

 10. sevinc dedi ki:

  Benim acil ama çok acil 10000 TL bulmam lazım lütfen maille cevap verin

 11. tolga adem dedi ki:

  Merhabalar benim 5 bin veya 10 bin liraya ihtiyacım var. 1997 yılından beri sürekli olarak çalışanım herhangi bir kesintim yok. SSK var ve düzenli olarak hep devam etti.

  • Kredi Puanı dedi ki:

   Merhaba
   Acil nakit para sorgulama sayfamız üzerinden size uygun olan yöntem için talebinizi iletebilirsiniz.

Yukarı Çık