Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

96-97 Doğumlular İçin Askerlik Sorgulama

Askere gitmenin bir yaşı olduğu gibi belirli dönemleri de vardır. Bu dönemler yılda 4 dönem ve Şubat, Mayıs, Ağustos, Kasım olarak belirlenmiştir. Hatta bu dönemlere celp adı da verilmektedir. Bu dönemlerden en az 2 buçuk ay önce askerlik şubelerine başvuru yapmanız gerekmektedir. 96-97 doğumlular için askerlik sorgulama yapmak istiyorsanız nasıl gerçekleştiğini tarafınıza aktaralım.

E-Devlet ile Askerlik Sorgulama

Askerlik sorgulamanızı E- devlet sistemi üzerinden yapabiliriz ve anında bir dakika içerisinde sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer E- devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine giderek alabilirsiniz. 1996 doğumluların bu yıl içerisinde askerlik şubesine giderek başvuru yapmaları gerekmektedir. Tabi ki askere gideceğiniz dönemi ve zamanı yıl olarak E- devlet sistemi üzerinden daha net şekilde öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken işlem en fazla 1 ya da 2 dakikanızı alacaktır.

96-97 doğumlular için askerlik sorgulama işlemini yukarı da belirttiğimiz şekilde yapabilir ve tarihlendirmeyi öğrenerek vatani göreviniz öncesi tüm hazırlıklarınızı tamamlayarak askerlik şubesi muayene işlemlerini de başlatmış olursunuz.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 9 Kasım 2015 - 10:45:03

Benzer Konular

Yukarı Çık