Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

30 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Bankalardan kredi almak için arayışta olan kişiler, en uygun kredinin hangi bankada olduğunu görebilmek için dikkatli bir araştırma süreci geçirmektedir. Kredilerin belirlenmesinde sahip olunan faiz ve vade oranları çok önemli bir yere sahiptir. Bir krediyi uygun veya pahalı yapan nokta, faiz oranlarının yanı sıra vade seçenekleri ve kredilerin ödenmesinde taksitlerin sahip olduğu özelliklerdir. Bu taksit özellikleri, balon ödemeli, eşit ödemeli veya artan ödemeli gibi özellikler olarak kullanılmaktadır. Banka kredilerinin vadelendirmelerine bir takım düzenlemeler yapılmıştır. Bu değişiklikler sonucunda bankaların kredi vadeleri eskisi gibi çok uzun olmamaktadır.

30 yıl vadeli konut kredisi

30 yıl vadeli konut kredisi

30 Yıl- 360 Ay Vadeli Kredi Veren Banka

En uzun vadeli krediler konut kredileri ardından da taşıt kredileridir. Konut kredilerinin vade oranları 30 yıla kadar çıkabilmektedir. Ancak ihtiyaç kredilerinde vadeler en fazla 60 aydır. Normalde 60 ay vade ile alınan kredilerin sayısı da çok azdır. 30 yıl vade ile konut kredisi almak sizlerin bir anlamda kira öder gibi ev sahibi olmasını sağlamaktadır. Mortgage olarak da bilinen bu krediler ile birlikte sizler aldığınız evin parasını 30 yıl gibi uzun vadeler ile ödeyebilirsiniz. Almış olduğunuz bu evi kiraya vererek kredinin aylık olarak ödenmesi gereken taksidini kiradan çıkartabilirsiniz.

30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredilerinin önemli noktalarından birisi de teminat olarak alınan evin gösterilebilmesidir. Bu nedenle konut kredileri alacak olan kişilerin çok dikkatli olması gerekir. Çünkü bu kredilerin ödenmemesi durumunda almış olduğunuz ev bankanın ipotek yetkisi nedeniyle elinizden gidebilir. Konut kredilerinin önemli noktalarından birisi de bazı durumlarda teminat istemesidir. Buna göre bir konut kredisi almadan önce bir miktar teminat vermeniz gerekebilir. Bu durum, kredi araştırmalarında not edilmelidir.

Şekerbank 30 Yıl Vadeli Kredi

Konut kredisini 30 yıllık vadeler ile alacak olan kişilere sunulan tek seçenek Şekerbank’tan gelmektedir. Şekerbank, Türkiye’nin en uzun vadeli konut kredisini vermektedir. 30 yıl vade ile konut kredisi alarak mortgage sistemini kendiniz kullanabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Evinizi kiraya vererek buradan gelen miktarı, kredi taksidi olarak kullanabilirsiniz. Konut kredilerinden yararlanmak isteyen kişilerin tapu belgesi ile başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru belgelerinin geri kalanı ile ilgili işlemlerinde de Şekerbank tarafından istenen noktalara mutlaka dikkat edilmelidir.

Kategori: Şeker Bank
Yazar: Tarih: 28 Mayıs 2016 - 8:26:40

Benzer Konular

Yukarı Çık