Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

3 Ayda Bir Ödemeli Konut Kredisi

Bir çoğumuz çeşitli nedenlerden dolayı kredi çekeriz. Eğitim için, taşıt almak için, ödeyemeyip icralık olduğumuz borçlarımız için, hastalık için ama en önemlisi ve en yaygın olarak ta ev almak için. Bu zamanda ev almak kiradan kurtulmak çoğumuz için hiç de kolay değil. Evimizi alırız çok mutlu oluruz ama asıl bundan sonra başlar sorumluluklarımız. Bu seferde her ay ödeme stresimiz başlar. Her ay ödeyebilir miyim, bu ay nasıl ödeyeceğim, hastalanırsam ne olur, gibi bir çok tedirginliklerimiz başlar. Milyonlarca insan özel sektörler de çalışıyor. Özel sektörlerin de durumu malum. Kimi maaşını zamanında vermez,kimi en ufak bir hatanda işten çıkarır. İşten ayrıldığında da başka bir iş bulmak aylarını alabilir. Peki bu sırada ev kredisi seni bekler mi?

konut kredisi ödeme şekilleri

konut kredisi ödeme şekilleri

Herkes devlet memuru değil ki bir çok hakları olsun, garantisi olsun, her ay sabit bir geliri olsun. İşte kredi çekmek kolay da ödemek o kadar kolay değil. Bunun için çekeceğimiz ev kredisini çok iyi araştırmamız gerekir. Hangi bankadan çekersem aylık ödemelerim daha az olur, hangi banka bana toleranslar tanır gibi araştırmalıyız ki başımıza gelebilecek olumsuzları rahat bir şekilde atlatalım. Bir çok banka çok çeşitli kampanyalar düzenliyor.

Konut Kredisi Ödeme Şekilleri

Çalışma temponuza uygun ödeme planı, esnek geri ödemeli, artan taksit oranları, azalan taksit oranları, belirli dönemlerde daha çok veya az ödeme planı, üç ayda bir ödeme planı gibi.

Mesela; esnafsınız belirli aylarda daha çok para kazanıyorsunuz (bayramlarda, sevgililer gününde, anneler gününde, babalar gününde, yıl başında) bu nedenle belirli aylarda daha çok ödemek, diğer aylarda daha az ödemek istiyorsunuz.Ya da kariyerinizi yükseltebileceğiniz bir mesleğiniz var buna bağlı olarak artan bir geliriniz olacak ve ya üç ayda bir çalışma temponuza göre size daha rahat ödeyebileceğiniz bir geliriniz var (bir çok kişi üç çoğu kişi devletten çeşitli nedenlerle yardım alabiliyor yada üç ayda bir ek maaş alıyorsunuz) İşte bütün bu nedenlerle tamamen sizin gelirinize bağlı olarak bir ödeme planı isteyebilirsiniz.

konut kredisi ödeme

konut kredisi ödeme

Bir bankaya gidip tüm bu sorunlarınızı paylaşarak kendinize uygun taksitlendirmeler yaptırabilirsiniz. Bankalar size yardımcı olacaktır, sonuçta onlarda size kredi vermek ve sizin düzenli bir şekilde ödeme yapmanızı, hem kendilerini hemde sizi düşünmektedirler. Kendinize ne kadar uygun bir ödeme planı oluşturursanız o kadar rahat ve huzurlu bir şekilde ödemelerinizi gerçekleştirirsiniz. Dediğim gibi ev almak kredi çekmek kolay ama geri ödemesi o kadar kolay değil hiç birimiz için.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 15 Mart 2016 - 12:28:02

Benzer Konular

Yukarı Çık