Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Banka Var Mı?

Ev sahibi olmak hepimizin en büyük hayalidir. Kimimiz başımı sokacak kutu gibi olsun derken kimimiz de bahçeli katlı hayal eder.  Ancak bu hayallere ulaşabilmek için o eve sahip olacak paraya ihtiyacımız var. Bunun içinde ya yıllarca birikim yapılacak ya da elde olanlar satılacak her ikisi de yoksa bankalardan konut kredilerine başvurulacak. Şu durumda en mantıklısı kredi gibi duruyor. Az bir peşinatınız var ise konut kredisine başvurabilirsiniz, peşinatsız düşünüyorsanız bunu sadece başka bir evi olanlar düşünebilir çünkü onu ipotek ettirirsiniz.

240 AY VADELİ KONUT KREDİSİ

240 AY VADELİ KONUT KREDİSİ

Banka tarafından evin değerinin belirlenmesi için eksper gönderilir ve ekspertiz raporu hazırlanır ve banka tarafından evin değerinin %75’ine kadar olan kısmı ödeniyor, kalan kısmı siz ödüyorsunuz.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi kullanırken vadeleri bireysel kredilerin gibi olmuyor. Malum tutar yüksek olduğu için vadesi de uzun oluyor. Genelde konut kredileri 120 ay olarak geri ödeniyor ancak bu rakam 240 aya kadar da çıkabiliyor. 240 aya kadar vade uygulayıp konut kredisi kullandıran bankalardan en bilineni Garanti bankası ve Denizbank’tır.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 27 Nisan 2016 - 9:46:07

Benzer Konular

Yukarı Çık