Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

2017 Ocak MTV Taksiti Ödemeleri (Hangi Kredi Kartı Kaç Taksit)

Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) Devletin yılda iki defa araç sahiplerinden tahsil ettiği vergidir. Aracın yaşına, aracınızın motor hacmine göre devletin farklı miktarlarda aldığı vergidir. Motorlu taşıt vergisi ödemek zorunlu kılınmıştır. Toplu ödenemeyecek tutarları bulan bu vergi için bankalar 2016 yılı içerisinde değişik taksit sayılarıyla ödeme imkânı sunmuştur. 2017 yılı içerisinde ise yine aynı bankaları kredi kartlarına bu vergiyi ödemek için taksit imkânı sunacaklardır. Sadece kredi kartları ile değil kredi ile de ödeme imkânı bulabiliyorsunuz. Hangi kredi ile ödeme yapabileceğinizi bankalar ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Şimdi size 2017 Ocak ayı MTV Taksitine Hangi Kredi Kartı Kaç Taksit Yapıyor ve başvuru şartları nelerdir açıklayalım.

Detay: 2017 MTV Oranları, 2017 Yılı MTV Ödemeleri Kaç Taksit

Denizbank motorlu taşıt vergisi ödemelerinde kredi kartına 4 taksit imkânı sunmaktadır. Denizbank hesabı olan müşteriler hangi çeşit ödeme aracını kullanırsa kullansın 4 taksit ile ödeme yapabileceklerdir. Türkiye Ekonomi Bankası Bonus ve Worldcard ile motorlu taşıt vergisinde 3 taksit imkânı sunmaktadır. Taksit imkânından yararlanacak müşterilerin vergi tutarlarına limitler konulabilmektedir. Finansbank 2 taksit ile MTV ödeme seçeneği sunmaktadır. Ödeme seçenekleri arasında sadece kredi kartı ödemelerine taksit uygulamaktadır.

Akbank kredi kartı ile 4 taksit imkânı sunan bir başka bankadır. Limit kısıtlaması olmaksızın bütün tutarlara 4 taksit ile ödeme fırsatı sunacaktır. Ziraat bankası MTV’yi maksimum kart ile 3 veya 5 taksit fırsatıyla ödeme sağlayan ve alt limiti 75 lira olarak belirleyen diğer bir bankadır. Garanti Bankası Bonus Kredi kartlarına 3 taksit ile ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Tüm motorlu taşıtlar vergisi borçlarına 3 taksit kullandırtabilmektedir. Yapı Kredi MTV ’ye 3 taksit ile ödeme imkânı sunan bir başka bankadır. 3 taksit imkânından yararlanmak için verginizin 100 lira üzerinde bir tutarda olması gerekmektedir.

Maksimum kredi kartına 3 taksit avantajı sunan iş bankası motorlu taşıt vergisi borçlarını 200 lira ve daha yukarıdaki tutarlar için geçerli kılmaktadır. Halkbank kredi kartlarından olan paraf kredi kartına ise 3 ila 5 taksit arasında ödeme imkânını vergi tutarlarına göre yapmaktadır.

Motorlu taşıt vergisini 2017 yılında da bu şekilde taksitlendirme imkânı sunacak çok sayıda banka bulunmaktadır. Motorlu taşıt vergisini ödeme yapacağınız kredi kartına bankanız ile görüşerek alt ve üst limitler bilgisi dâhilinde daha fazla taksit yaptırma imkânına sahip olabilirsiniz. Yılda iki defa yapılan bu ödemede araç satış halinde ise notere gidene kadar araç ruhsatı kimin üzerinde ise aracın motorlu taşıtlar vergisini o öder.

2017 Temmuz taksitlerine de aynı işlem uygulanmaktadır. Aracınıza ne kadar MTV ödeyeceğinizi silindir hacmi ve yaşa göre belirlenmektedir. Ödemelerde her zaman vergi dairesi bulunmadığından ve kuyrukta çok sıra bekleme derdi olduğundan en fazla bankalar ve bankaların müşterilerine tahsis etmiş olduğu pratik kullanımı olan kredi kartları kullanılmaktadır.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 13 Kasım 2016 - 1:41:32

Benzer Konular

Yukarı Çık