Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

2017 de En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde insanların krediyi en fazla hangi amaçla kullandığına dair bir soru sorsak, alınacak en yoğun cevaplardan birisi de hiç şüphesiz ev almak konusunda olacaktır. Artık insanlar kirada oturup, aylık olarak kira vermek yerine, kredi çekerek bir ev sahibi olmak istemektedir. Bu şekilde de bankaya kira öder gibi borç ödenmekte ve borç bittiği zaman da bir ev sahibi olunabilmektedir.

İlgili: Kimler Konut Kredisi Alabilir?

Konut kredileri bu kadar yoğun kullanılınca, her banka da kişilere yönelik konut kredisi seçenekleri yaratmaktadır. Şuan için Türkiye piyasasında her bankanın müşterilere yönelik sunduğu bir konut kredisi bulunmaktadır. Kişiler için ise burada önemli olan nokta, en avantajlı seçenekleri sunan bankayı tespit edebilmektedir. En uygun kredi seçeneklerini sunan bankalarda öncelikli olarak aramak gereken noktalar vardır. Bunların ilki, kredinin faiz oranıdır. Her bankanın kredi faiz oranı kendi içerisinde değişiklik gösterebilir. Bu açıdan tüm bankaların kredi faiz oranları hesaplanmalı ve en uygun banka tespit edilmelidir. Faiz oranı dışında en çok dikkat edilmesi gereken nokta da vade seçenekleridir. Konut kredilerinin miktarı genel olarak yüksek olduğu için, geri ödemeler açısından vadeler son derece önemlidir. Bu bakımdan vadeleri en uzun tutan bankalar da öncelikli tercih olabilir.

Son değişikliklere göre en avantajlı konut kredilerini sunan bankalar arasında öncelikle Vakıfbank sayılabilir. Vakıfbank sarı panjur adını verdiği kampanyası ile birlikte insanları ev sahibi yapmayı planlamakta ve bu kredilere % 1,15’lik bir faiz oranı uygulamaktadır. Bu oran da Türkiye şartlarında şuan için en uygun olan faiz oranlarındandır. 75 bin TL değerinde çekeceğiniz bir krediye Vakıfbank tarafından 120 ay vade uygulanmaktadır. Bu tarz bir kredide aylık olarak ödeyeceğiniz miktar 1555 TL olmaktadır. Bu rakam da bir konut kredisi için oldukça uygun olmaktadır.

Detay: Konut Kredisi Faizleri 2017

Ziraat Bankası da % 1,16’lık bir faiz oranı ile öne çıkan bir diğer banka olmaktadır. Ziraat Bankası özellikle bu anlamda birçok bireysel konut paketi üreterek, kişileri ev sahibi yapmayı planlamaktadır. Ayrıca Ziraat Bankası, dosya masraflarının da en düşük olduğu banka olarak dikkat çekmektedir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 27 Kasım 2016 - 3:02:26

Benzer Konular

Yukarı Çık