Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

2 Ayrı Kredi Borcum Var İpotekle İhtiyaç Kredisi Çekebilir Miyim?

Bankalardan ihtiyaç kredisi alacak olan kişilerin sicilleri çok büyük önem arz etmektedir. Özellikle kredi notundan sonra bankalar kredi başvurusunda bulunan kişilerden geçmiş dönemlere ait birçok bilgi talep etmektedir. Kredi notu, bu bilgilerin talebini doğrudan veren bir unsurdur. Kredi notu, daha önceki dönemlerde bankalar ile olan icra, ipotek ve diğer durumlardan olumsuz yönde etkilenir.

Bankalara olan kredi kartı ve kredi borçlarının düzenli bir şekilde ödenmesi durumunda ancak bu notu düzeltmek mümkün olur. İki ayrı bankaya borcu olan kişilerin bankalardan kredi alabilmesi çok kolay bir durum değildir. Bunun nedeni de iki ayrı bankaya borçlu olan kişilerin kredi notunun otomatik olarak düşük olmasıdır.

İpotekli İhtiyaç Kredisi

İpotekli İhtiyaç Kredisi

Kredi notu düşük olan kişilerin ipotek ile kredi alması çok zordur. İpotek olarak kredi alabilmek aslında makul bir çözüm olabilir. Ancak bu sorunun cevabını sadece bankalar verebilir. Yani kredi notunun uygun olması durumunda ve borcun genel düzenine bakıldığında kredi verilmesi mümkün olabilir. Fakat böyle olabilmesi için genel olarak kredi notu seviyelerinin iyi olmasına bakılır.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 12 Mayıs 2016 - 8:07:39

Benzer Konular

Yukarı Çık