Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

18 Yaşından Küçüklere Banka Hesabı Açılabilir Mi?

18 yaşından küçüklerin banka hesabı açması bankanın vereceği karara ve hesabın açılma nedenine göre değişebilmektedir.

18 Yaşından Küçüklere Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Bankalar bazı durumlarda burs hesabı açabilmek için 18 yaşından küçüklere ebeveyn kontrolünde hesap açabilmektedir. Bunun için gerekli olan evrakların sağlanması, öğrenci belgesi ve veli izin belgesi gibi belgeler gerekebilmektedir. Bankalar hesap numarası veya hesap kartını 18 yaşından küçük çocuk adına veya çocuğun velisi adına da çıkartabilir.

18 Yaşından Küçükler Banka Hesabı Açabilir mi?

 

18 yaşından küçük çocukların banka hesabı açabilmesi için burs alınan kurumdan onaylı bir belgeyi bankaya getirmesi gerekmektedir. Aksi durumda bankanın bu yaştaki kişiler için hesap açması söz konusu olmamaktadır. Ziraat Bankası bu hesapların yatabildiği banka olduğu için genelde 18 yaşından küçüklere banka hesabı açabilmektedir. Başbakanlık bursunun açılması gibi önemli hesapların gerekli olması durumunda hesap aktivitesine izin verilebilmektedir. Banka hesap numarası şifresinin kimseyle paylaşılmaması gerekir.

18 Yaşından Küçüklere Banka Kartı

Bu kişilerin hesap numarası açmasının yanı sıra kredi kartı alması mümkün değildir. Kredi kartı almak isteyen kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekir.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 5 Kasım 2015 - 12:31:59

Benzer Konular

Yukarı Çık