Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

18 Yaşın Altındakilerin Kredi Notu Olur mu?

Bankalar kredi verirken 18 yaş ve üzerindeki kişilerin başvurularını dikkate almaktadırlar.  18 yaş altındaki kişilere kredi verilmemektedir. Bu nedenle 18 yaş altı kişiler 18 yaşına kadar kredi alamamaktadır. Findeks kredi notu kişilerin bankalarda vermiş olduğu olumlu veya olumsuz izlenimleri ile orantılı verilen bir not olduğu bilinmektedir.

findeks rengi

findeks rengi

Findeks kredi notunuzun olması için öncelikle bir kredi ürünü kullanmış olmanız gerekmektedir. Kredi ürünü kullanmamış kişiler kredi notu alamazlar. Bu nedenle 18 yaş altındaki kişiler kredi ürünü kullanmadıkları için findeks kredi notu da yoktur. 18 yaşın altındaki kişiler eğitim kredileri kullanmaktadırlar. Bu krediyi eğitimleri için kullanan öğrenciler ödemeli şekilleri sayesinde banka kredilere sabit gelir şartı istenmektedir.

Findeks kredi notunuzun olması için bir kredi ürünü kullanmış veya banka ile bir ilişkinizin olması gerekmektedir. 18 yaşının altında bulunan kişiler ailelerine bağlı birey oldukları için kredi ödemeleri mümkün olmayacağından kredi alamazlar. Bu nedenle de kredi notu olamaz. Çünkü hiçbir kredi ürünü ile ilişkisi olmamış ve herhangi bir ödeme kaydı bulunmamıştır.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 15 Ocak 2016 - 3:35:55

Benzer Konular

Yukarı Çık