Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

1.000 TL taksitle Ev Olur Mu?

Ev sahibi olmak herkesin aklından mutlaka bir kere bile olsa geçen bir hayaldir. Hayatının garantisi, başını sokacak, sığınacağın bir yerdir. Ev sahibi olunca gerisi boş soğan ekmekte yesem olur deriz, hayatımızda bu kadar önemi vardır. Ancak bu kadar geçim sıkıntısı yaşarken bir de ev almaya kimin gücü yeter değil mi? Ya birikimimiz olacak ya satabileceğimiz kıymetli bir eşyamız… Bunlar da yoksa geriye yapacak Bir şey yok diye düşünürüz ancak öyle değil. Yurt dışında uygulanan bir sistem bayağıdır ülkemizde de uygulanmakta adı da mortgage.

Yani vadeli konut kredisi: Vereceğiniz peşinatla 120 ay vadeden başlayan vadelerle kredi ödeyip ev sahibi olabilirsiniz. Ancak bu krediyi de kullanırken vadeyi ve aylık ne kadar ödeyeceğinizi hesaplamanız gerekmekte.

Ayda 1000 TL taksitle kredi

Eğer aylık 1000 TL taksitle ödeyebilirim derseniz bunun için tahmini 75.000 TL değerinde bir ev için kredi başvuru yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde bankalardan kullanacağınız kredi taksitleri bu kadar düşük tutarda olmayacaktır. Garanti bankasının indirimli mortgage kredisini kullandığınızda 80.000 TL’lik bir ev için 120 ay vade ile aylık 1.017 TLödemesi olacak.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 1 Mayıs 2016 - 12:55:46

Benzer Konular

Yukarı Çık